Databáze českého amatérského divadla

Texty: ČERVENÝ KOSTELEC 08

ČERVENÝ KOSTELEC 08
Krajská postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla
13. a 16. března 2008
Divadlo J. K. Tyla Červený Kostelec

Datum uzávěrky přihlášek: 31. října 2007
Ukončení výběru inscenací: 20. ledna 2008

Přehlídka je otevřená souborům bez ohledu na jejich regionální příslušnost.
Přehlídka zahrnuje účast divadelních souborů v těchto třech kategoriích:
a) soubory, které uplatňují principy hereckého divadla dramatické postavy, jejichž inscenace vycházejí z textů dramatických autorů;
b) soubory využívající různých principů hereckého divadla, jejichž inscenace vycházejí z nejrůznějších zdrojů tzv. otevřené dramaturgie;
c) soubory hudebního divadla.
Každý soubor se může zúčastnit se stejnou inscenací pouze jedné krajské přehlídky, která je programově postupovou pro Divadelní Děčín / Divadelní Třebíč.
Každý soubor se může zúčastnit se stejnou inscenací pouze krajské postupové přehlídky směrem na Divadelní Děčín / Divadelní Třebíč. POZOR!!! Zúčastní-li se jiné krajské postupové přehlídky, která je programově postupovou na jinou národní přehlídku (např. Šrámkův Písek, Náchodská Prima sezóna, Krakonošův divadelní podzim), bude tato inscenace vyloučena z jednání programové rady.
Odborná porota krajské soutěže má právo nominace jedné inscenace a doporučení neomezeného počtu inscenací s uvedením pořadí pro program celostátní přehlídky.
Postupové krajské soutěže činoherního a hudebního divadla vrcholí celostátní přehlídkou amatérského činoherního a hudebního divadla pod názvem
DIVADELNÍ DĚČÍN / DIVADELNÍ TŘEBÍČ,
která je koncipována jako soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů dospělých, které ve své inscenační praxi reflektují zákonitosti divadla jako uměleckého druhu a jejichž adresátem je dospělé publikum.
Odborná porota krajské soutěže má rovněž právo doporučení inscenací s uvedením pořadí pro program národní přehlídky inscenací her pro děti a mládež „Rakovnická Popelka“.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':