Databáze českého amatérského divadla

Texty: Rychecká; Reitererová - Karaffa (Kopřivnice, OPONA Nový JIčín): Vyhoďme ji z oběhu... - 2003;

RYCHECKÁ, Petra: Divadla - (Dětská scéna recitace) Ostrava- 2003. Deník dětské scény Trutnov - 2003/0.

Problém dramaturgické přípravy se objevil i u inscenace DS Quitko DDM Kopřivnice na motivy textu P.Marka „Vyhoďme ji z oběhu…“, morality o soudu planet, snažících se zničit jim nevyhovující Zemi zvláštní zbraní – nasazením lidstva. Souboru se nepodařilo vybudovat základní dramatickou situaci a vztahy mezi jednotlivými postavami, a tak přes zřejmé vnitřní nasazení herců nedošlo k oslovení diváků, ani k zamýšlenému apelu.

REITEREROVÁ, Eva a KARAFFA, Jan: OPONA 2003. Přehlídka dětského, studentského a experimentálního divadla v Novém Jičíně 27. a 28.3.2003. Amatérská scéna 2003, č. 3, s. 31 - 32.:
Další divadelní soubor Quitko z DDM Kopřivnice (vedoucí Ivona Kotrcová) si zvolil velké téma, které se mu podařilo vhodně zinscenovat v představení. Mohli jsme nahlédnout až ke hvězdám v krátkém, ale výstižném příběhu, který nás provokoval k přemýšlení, proč jsme na světě a jestli to náhodou nemá nějaký jiný smysl, než si sami myslíme. Je zde prostor pro dotažení některých situací.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':