Databáze českého amatérského divadla

Texty: Jana Křenková: KP dětských recitátorů–Uherské Hradiště, 23. 4. 2003, III. a IV. kategorie.

KP dětských recitátorů–Uherské Hradiště, 23. 4. 2003, III. a IV. kategorie.

Komorní malý sál s dobrou akustikou v překrásném prostředí uherskohradišťské Reduty jistě přispěl k důstojnému průběhu přehlídky recitátorů 3. a 4. kategorie. Dramaturgie byla přepestrá a podle ní jsme rozlišili přibližně tři skupiny výstupů:
1/ je škoda, učí-li se recitátoři neobjevné texty pod své možnosti. Jejich výkony těžko mohou zanechat hlubší dojem. /J. Vodňanský, J. Rejžek, třikrát A. Mikulka /
2/ každoročně slýchané texty, krásné, ale vytržené z kontextu a interprety nerozluštěné. /A. Exupery, I. Vyskočil, L. Aškenazy/U obou těchto skupin je na pováženou technická nevybavenost, zejména nepoučenost o držení těla; od něj se odvíjí viditelná celková bezradnost co se sebou.
3/ tato výtka se netýká těch, kdo si vybrali texty, jimiž zaujali.

Zážitkem byl např. poslech moravské lidové balady či textu Tři králové J. Nerudy. Obojí čisté, přirozené, bez přidaných ozdob, soustředěné sdělení. A pro mladé posluchače bylo jistě i dramaturgickým objevem, tak jako próza P. Ruta či poezie V. Vokolka.
Shrnutí: V Uherském Hradišti byla pečlivými pořadateli nabídnuta možnost prožít podnětný den. Možnost porovnat jak rozpačité, tak slibné výkony. Přehlídka byla rozhodně inspirativní pro ty, kdo o inspiraci stojí a kdo za touto nabídkou přijeli.
Jana Křenková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':