Databáze českého amatérského divadla

Texty: HORÁČEK, Lukáš: Telegrafická zpráva o ... 2004

HORÁČEK, Lukáš: Telegrafická zpráva o krajském kole dětské recitace v Liberci 2004. Deník dětské scény Trutnov 2004/0.

Místo konání: Experimentální studio v Lidových sadech, organizátoři: tým DDM Větrník.32 recitátorů ve čtyřech kategoriích - stop - úroveň nevyrovnaná - stop - výběr textů od Žáčkova Trpaslíčka Kulihráška až po znovuobjevené klasiky - stop. Špatná zpráva: přirozené frázování a důraz na sdělení ještě stále není samozřejmostí, koncovky slov jsou stále oblíbenou pochutinou, poetický patos ještě místy přežívá. Dobrá zpráva: 1) V každé kategorii vystoupily 3-4 výraznější osobnosti, mezi kterými si porota vybírala. 2) Čas od času se objeví mezi recitátory zajímavý
„samorost“ - většinou kluk s velkým zaujetím, s nízkou poučeností, ale s jiskrou. Letos jím byl Vít Jakimiv s pokusem o monolog z Moliéra. Najde-li učitele, potkáme ho za rok na WP.
Lukáš Horáček - stop.

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':