Databáze českého amatérského divadla

Texty: JIRSOVÁ, Zuzana: Dětské divadlo v Brně. Internet. 2005

ZŠ Rousínov - Alláh snad vede tvoje kroky, vedoucí Michaela Kyjovská, předloha: irácká pohádka „I sedmdesát řemesel je málo“Soubor zvolil formu vyprávěného divadla, kde z chóru zobrazujícího prostředí vystupují vypravěči a protagonisté jednotlivých situací. Tato forma byla velmi čistě naplňována a dodržována, objevovaly se zajímavé a originální obrazy prostředí a jeho proměn. Představení však plynulo stále ve stejném tempu a nasazení, volené prostředky se stávaly ilustrací, která postrádá napětí a nedává divákovi možnost vytvořit si vztah k ději a k hrdinovi.
Soubor pracuje při ZŠ, tedy v podmínkách, které patří k těm složitějším. Přesto vybavenost hrajících dětí je na dobré úrovni a z přístupu vedoucí souboru je patrná chuť a vůle hledat dál.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':