Databáze českého amatérského divadla

Texty: Karlovy Vary, Studio Divadla Dagmar, autorská koláž, recenze Hulec 2004

HULEC, Vladimír: Té lidské řeky proud. 43. Šrámkův Písek (28.5. – 30.5.2004)(viz texty u přehlídky)

Karlový Vary, Studio Divadla Dagmar, autorská koláž (Matěj Samec, H. Franková) z textů Williama Shakespeara: Král William, drama synů a dcer.

Studio Divadla Dagmar z Karlových Varů nabídlo autorskou koláž (Matěj Samec) z textů Williama Shakespeara Král William, drama synů a dcer. Ambiciózně pojatá inscenace dávala do kontrastu lásku intimní (mileneckou i rodinnou) a nenávist a vztahy politické. Čerpala z mnoha Shakespearových dramat, najmě pak z Krále Leara, Hamleta, Romea a Julie, Richarda III., Mnoho povyku pro nic a z Troila a Kressidy. To vše v podání velmi mladých herců formou recitace a pohybového divadla. Zatím přece jen spíše herecké cvičení (všichni byli neustále na scéně, z postavy přecházeli do chóru a naopak) by mohlo dát dobrý základ pro věci příští.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':