Databáze českého amatérského divadla

Texty: Jednoaktovky popáté

Datum: 06.11.2006
Již popáté se v Holicích o víkendu uskutečnila přehlídka nejlepších amatérských jednoaktovek z celé České republiky. Koná se zde jednou za dva roky nepřetržitě od roku 1998. Akce měla začít již v pátek 3., ale začala až v sobotu 4. listopadu. „Bylo to způsobeno tím, že některé soubory svou účast odřekly“, sdělil Pavel Hladík, jehož hříčka Ve středu kolem šestnácté byla k vidění v nesoutěžní části programu. Do Holic nedorazily tři soubory, dvě třetiny omluvenek zavinilo těhotenství některé z hereček.
Nejlepší jednoaktovou hrou v podání amatérského souboru se v sobotu 4. listopadu večer stala inscenace Divadelního Studia D3 Karlovy Vary Pěnkava s loutnou. Zároveň si tak zajistila postup na Jiráskův Hronov. Ceny za nejlepší herecký výkon také připadly karlovarským herečkám, a sice Lili Weinlichové (Loutna) a Elišce Huberové (Pěnkava). Doslova herecký koncert v mužských rolích předvedli Jiří Bartoň a Vít Jakubec z Divadla R. K. N. Kuřim v inscenaci Velkovezír. Režisérskou cenu si odnesla Hana Franková za představení Roura k rouře pasuje aneb Vzorně svorná rodina (hru nastudovalo Studio Divadla Dagmar a Pedagogické školy Karlovy Vary
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':