Databáze českého amatérského divadla

Texty: DVOŘÁKOVÁ, Iva: Dětská scéna Stochov 2006 - hodnocení.

Hodnocení krajské přehlídky
dětských divadelních, recitačních a loutkářských souborů
Dětská scéna Stochov

8.- 9. 4. 2006

Přehlídka se konala za finanční podpory MK ČR , Města Stochov a Nipos – Artama Praha

Středočeská krajská postupová přehlídka Dětská scéna Stochov se v Domě kultury ve Stochově konala podeváté. Účastníci shlédli celkem 12 představení od 12 souborů. Přihlášeno bylo celkem 14 souborů, ale Kroužek dramatiky při DDM Symfonie Poděbrady zrušil pro hospitalizaci důležitého člena souboru svou účast dne 28.3. 2006 a soubor Koně pana Lva z Rožmitálu pod Třemšínem zrušil svou účast pro chřipkovou epidemii až 6.4. a tudíž v tomto případě už nedošlo k další změně časového harmonogramu a byla o necelou půlhodinu prodloužena sobotní pauza na oběd. Celkem se zúčastnilo 168 hrajících dětí. Spolu s doprovodem se počet účastníků pohyboval kolem dvou set.

Zastoupeny byly někdejší okresy Kladno, Rakovník, Mladá Boleslav, Kolín, Nymburk, Mělník, Praha-východ, Praha-západ a Příbram. Oblastní postupová kola pro tuto přehlídku proběhla v okresech Kladno (9 souborů, postoupily 2), Rakovník (2 soubory, postoupil 1), Nymburk (2, postoupil 1), Kolín (2, postoupily 2), Praha- západ – Jílové u Prahy 7 souborů, postoupily 3). Ostatní soubory se hlásily přímo do Stochova.

Páteční den byl věnován přípravě technického zázemí přehlídky, schůzce organizačního štábu a úpravě prostor Domu kultury pro přehlídku (výzdoba prostor, nástěnky, úklidu hracích prostorů a místností pro dílny a rozborové semináře apod.)
Sobota a neděle patřily účastníkům. Představení se odehrávala ve dvou hracích prostorech – na velkém sále DK Stochov a v malém sále, který využily především racitační soubory pracující s děštmi z prvního stupně. Kromě přehlídkových představení se konaly rozborové semináře pro vedoucí souborů. Lektorský sbor pracoval ve složení Jakub Hulák, Iveta Dřízhalová a Ivana Pernicová. Kromě vedoucích hrajících souborů možnosti účasti na rozborových seminářích využili i někteří rodiče a studenti VŠ. V době rozborových seminářů se odehrávaly také dílny pro děti. Dvě dílny dramatických her pro mladší děti vedly studentky Martina Tothová z PF Praha a KVD Damu a Tereza Krobová z gymnázia Nové Strašecí. Dílnu pro starší děti vedla studentka FFMU Brno Lenka Vávrová a zaměřila ji na neverbální komunikaci na jevišti. Většina souborů možností dílen pro děti využívá s nadšením, účast na nich ale není povinná. Letos možnost dílen nevyužily dva soubory.

Přehlídka proběhla bez organizačních obtíží, časový harmonogram byl dodržen – až na sobotní prodlouženou obědovou pauzu způsobenou onemocněním souboru z Rožmitálu p. Třemšínem.

Jediné, co se letos nepodařilo zajistit, byl fotograf, který by celou přehlídku zdokumentoval.

Po celou dobu přehlídky vládla vstřícná atmosféra a nebyla nouze o diváky.

Iva Dvořáková, ředitelka přehlídky

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':