Databáze českého amatérského divadla

Texty: Divadelníci ze škol se sejdou na festivalu - 6.-7.5.2004

Kultura 4.5.2004
JIHLAVA (jv)
­ Setkání školních divadelních souborů z Jihlavska s názvem Docela malý festival pořádá po roce opět Základní škola Havlíčkova Jihlava. V Divadle Na Kopečku se ve čtvrtek a v pátek sejdou malí divadelníci z Jihlavy, Polné, Horní Cerekve či ze Stonařova.
V přehlídce školních inscenací letos na festivalu zdaleka nebudou k vidění jen pohádky. Program zahájí ve čtvrtek v 8.15 žáci pořadatelské ZŠ Havlíčkova s werichovským "Fimfárem", dále se svým zpracováním legendy o zbojníkovi Robinu Hoodovi a s inscenací "Tam, kde bydlí čas", která řeší otázku, zda mají rodiče čas na své děti. V dalším čtvrtečním programu se představí od 10.15 hodin žáci ZŠ Březinova. Uvedou své dramatizace pohádek "Princezna ze mlejna" a "Princezna se zlatou hvězdou na čele". Závěr čtvrtečního programu bude patřit od 17 hodin muzikálu. Ochotníci z Horní Cerekve uvedou také v rámci festivalu další reprízu svého představení "Ať žijí duchové", se kterým se Na Kopečku poprvé veřejně představili už o právě uplynulé neděli.
Páteční program na festivalu zahájí jihlavští gymnazisté. Spolek Hobit uvede od 8.15 hodin první reprízu své novinky, minulý čtvrtek premiérované divadelní gangsterky "Houby". Vzápětí se představí stonařovské divadelní mládí: Hrát se bude "O tygříkovi, který hledal odvahu" a inscenace o hledání nejkrutější pohádky s názvem "Cesta do pohádky a zpátky". Dům dětí Polná pak od 10.45 hodin bude hrát o potížích pejska, který měl bleděmodrou srst,v inscenaci "Bleděmodrý Petr". Následovat bude známá "Pošťácká pohádka" v podání žáků Základní umělecké školy Jihlava.
Prostředí festivalu bude letos shakespearovsky laděno. S ohledem na nedávné 440. výročí narození dramatika Williama Shakespeara je ve foyer divadla instalována výstava o alžbětinské době. A právě Shakespearovi bude také patřit samotný závěr Docela malého festivalu. V pátek od 19 hodin totiž studenti brněnské konzervatoře uvedou s živou hudbou coby hosté festivalu klasické zpracování hry "Othello".
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':