Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Databáze českého amatérského divadla

Texty: Přelet nad loutkářským hnízdem 2006 3. – 5. 11. 2006

Podzimní portrét českého loutkářství

Přelet nad loutkářským hnízdem 2006 3. – 5. 11. 2006

16. ročník oborové přehlídky loutkových divadel Pořádá České středisko UNIMA a Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář ve spolupráci s Divadlem Minor a Studiem Ypsilon, za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Hlavního města Prahy


Chcete se povznést nad své každodenní starosti a podzimní melancholickou náladu a stoupat od 3. do 5. listopadu do prostoru pohádek a říkadel pro nejmenší (Pohádka o srdci z kamene, Ententýky, Oříšková chaloupka, Popelka), pradávných pověstí (Bruncvík a lev, Jan za chrta dán), opravdovské pouťové rakvičkárny (Kašpárkův týden), dobrodružných příběhů (Tři mušketýři), kouzelného světa předmětů a hudby (Potichu a naglass) či tajností z věku dospívání (Tajný deník Adriana Molea)? Zavzpomínat si na písničky a kuplety od 19. století po 60. léta 20. století (Písničky s lidojedem), a to vše doplnit pohledem na virtuózní hru s loutkou zámořského hosta (Autumn portraits/Podzimní portréty)? Chcete znovu přeletět na hnízdem profesionálních a amatérských loutkářů skrývajícím to nejlepší z jejich tvorby? Pak je tradiční podzimní ale rozhodně nenostalgický Přelet nad loutkářským hnízdem tím pravým právě pro vás!

XVI. ročník oborové přehlídky loutkových divadel Přelet nad loutkářským hnízdem se bude letos konat ve dnech 3. - 5. 11. 2006 opět v pražském Divadle Minor (tentokráte ve všech hracích prostorech tohoto divadla) a ve Studiu Ypsilon. Vedle českých profesionálních loutkových divadel (Naivního divadla Liberec, hradeckého Divadla DRAK, plzeňské Alfy a hostitelského Divadla Minor) diváci uvidí nezávislé skupiny Loutky bez hranic, Teátr Víti Marčíka a sólovou výtvarnici-performerku Hanu Voříškovou. Amatérské soubory letos na Přeletu zastupuje soubor Tlupatlapa ze Svitav a poprvé se v Praze představí loutkářský soubor Divadlo v Boudě z Plzně. Svou tvorbu uvedou také posluchači Katedry alternativního a loutkového divadla. Hostem festivalu je významný americký loutkář – sólista Eric Bass, který svým vystoupením zahájí svůj týdenní workshop na pražské KALD DAMU. Bude to tedy 11 loutkářských souborů a skupin se 12 představeními ve třech dnech. Začíná se 3. 11. v 18.00 v Divadle Minor!

Součástí přehlídky je večer (sobota 4. 11. ve 21.00 hod.) se slavnostním vyhlášením vítěze prestižní oborové ceny ERIK a také křtem nové publikace Czech Puppet Theatre Yesterday and Today, vydané Divadelním ústavem v rámci projektu Invaze do Evropy. Publikace s řadou barevných fotografií je průvodcem po historii i současnosti českého loutkového divadla a přináší i řadu konkrétních kontaktů a informací. Vychází v angličtině a odpovídá zejména na řadu otázek ze strany našich zahraničních návštěvníků i partnerů.

Vstupenky na přehlídku budou v prodeji od 15. 10. v pokladně Divadla Minor. Ceny vstupenek se pohybují v rozmezí 60 – 150 Kč.

PODROBNÝ PROGRAM

Pátek 3. listopadu

18:00 – Divadlo Minor, velký sál
POHÁDKA O SRDCI Z KAMENE
Naivní divadlo Liberec


Autor: Wilhelm Hauff – Petra Zámečníková Režie: Jiří Adámek Výprava: Robert Smolík Hudba: Vratislav Šrámek Hrají: Filip Homola, Jana Vyšohlídová, Zdeněk Peřina, Markéta Sýkorová, Jan Hrubec, Tomáš Bělohlávek

Známý pohádkový motiv o srdci z kamene tentokráte zpracoval pro Naivní divadlo hostující tým mladého pražského režiséra Jiřího Adámka. Autorka scénáře, Petra Zámečníková (dramaturgyně pražského Divadla Minor), si za inspiraci vybrala klasickou pohádku Wilhelma Hauffa o chudém uhlíři Petrovi. Baladická pohádka o kamenném srdci se pohybuje na pomezí světa reálného a pohádkového. To odráží i výtvarná podoba inscenace (Robert Smolík), která najednou pracuje s několika odlišnými druhy loutek.

Délka trvání: 60 minut včetně přestávky
Premiéra: 15. října 2005
Inscenace je určena pro diváky od 8 let


O divadle:
Naivní divadlo Liberec bylo založeno v roce 1949 jako jedno z prvních profesionálních loutkových divadel v bývalém Československu. Přestože se jeho tvorba přirozeným vývojem ubírala různými směry, v podvědomí diváků i odborníků se zapisuje jako kvalitní české loutkové divadlo již přes pětapadesát let. Každé dva roky pořádá liberecké Naivní divadlo mezinárodní festival Mateřinka. Divadlo nemá v současné době svého stálého režiséra, ale spolupracuje s hostujícími profesionály z jiných loutkových a činoherních divadel. Ve svém uměleckém snažení se opírá o vyzrálý herecký soubor a především o původní díla dramaturgyně a autorky I. Peřinové. K nejúspěšnějším produkcím Naivního divadla v průběhu devadesátých let patřily právě inscenace her I. Peřinové, které vytvořil tým hostujících plzeňských umělců: režisér T. Dvořák, výtvarník I. Nesveda a skladatel J. Koptík. Vedle osvědčených a zkušených režisérů však NDL v čím dál větší míře zve ke spolupráci také mladé, leckdy teprve začínající režiséry.



19:30 – Divadlo Minor, Malá scéna
BRUNCVÍK A LEV
Divadlo Minor, Praha


Režie: Jan Jirků Autor: Alois Jirásek - Jan Jirků Scéna a loutky: Robert Smolík Hudba: Dalibor Mucha a Tomáš Vychytil Dramaturgie: Petra Zámečníková

Hrají: Kristýna Franková, Ilona Semrádová, Filip Jevič Kapela: Jan Hrovatitsch, Dalibor Mucha, Tomáš Vychytil j. h.

Bájný český kníže Bruncvík se po smrti svého otce rozhodne jít do světa vydobýt do znaku lva, jako pravý statečný rytíř. Vrací se s čarovným mečem, který na povel stíná hlavy. Hrdinský středověký příběh, který se v literatuře poprvé objevil ve 14. století, je známý především ve verzi ze Starých pověstí českých Aloise Jiráska. Loutková inscenace vznikla v rámci mezinárodního divadelního projektu „Kulturní alchymie” za podpory fondu EU Culture 2000.

Délka představení 55 minut bez přestávky
Premiéra: 30. 4. 2006
Inscenace je určena pro diváky od 6 let


O divadle: Ústřední loutkové divadlo bylo zřízeno 27. 9. 1949, získalo prostory bývalého Divadla mladých pionýrů na Senovážném náměstí (původně 1921 - 1945 německá Kleine Bühne) a jeho ředitelem byl jmenován dr. Jan Malík. V dlouhé historii divadla se vystřídala řada loutkářů zvučných jmen a divadlo několikrát změnilo své jméno. V květnu 1999 byla v rámci rekonstrukce Slovanského domu zbourána původní divadelní budova a až v roce 2001 divadlo přesídlilo na novou adresu ve Vodičkově ulici. Byl sestaven nový herecký soubor, většinou z absolventů či studentů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Pro tvorbu Divadla Minor je charakteristický velký podíl hudby a výtvarna a jeho inscenace jsou zpravidla zacíleny na rodinné publikum. V loňském roce byla otevřena Malá scéna divadla, kde jsou uváděny experimentální a komorní inscenace.



Sobota 4. listopadu

9:30 - Divadlo Minor, velký sál
ENTENTÝKY
Divadlo DRAK, Hradec Králové


Scénář: Jana Kroftová Režie: Josef Krofta Výprava: Jana Bačová Hudba: Vratislav Šrámek Dramaturgie: Zora Vondráčková Hrají: Petra Cicáková, Václav Poul, Zdeněk Tesař

Scénická koláž z lidových říkadel a písniček utváří ucelený příběh pro nejmenší děti do deseti let. Vypráví o mamince, tatínkovi, jejich děťátku a řemeslníku panu Poule, který jim staví dům.

Délka představení: 45 minut bez přestávky
Premiéra: 3. 4. 2006
Inscenace je určena pro diváky od 3 do 10 let


O divadle:
Východočeské loutkové divadlo DRAK bylo založeno v roce 1958 a stalo se tak nejmladším z profesionálních loutkových divadel v Čechách. \"DRAK\" se stal velmi záhy nejen oblíbeným loutkovým divadlem, ale též spolutvůrcem rozvoje celého českého a posléze světového loutkářství. Mnohé jeho inscenace přinesly neotřelé a často objevné postupy, které byly oceněny řadou cen doma i v zahraničí. Z mnoha významných loutkářů, kteří v DRAKu působili, jmenujme alespoň Josefa Kroftu, jehož inscenace již vešly do dějin českého i mezinárodního divadelnictví. V roce 1995 došlo k zatím poslední, avšak důležité obměně, která znamená především velké omlazení jak tvůrčího týmu, tak hereckého souboru. V divadle DRAK se pracuje jak s loutkami, tak s činoherci. Loutka se stává přímým a velmi živým partnerem loutkoherce i herce nebo muzikanta. Důležitou složkou inscenací je hudba, včetně zpěvu, nezastupitelnou úlohu má akční scénografie.



11:00 - Divadlo Minor, Malá scéna
KAŠPÁRKŮV TÝDEN
Loutky bez hranic, Praha


Režie, autorství, námět atd.: kolektiv Výprava: Miroslav Trejtnar Hrají: Dora Kršková Terrazas, Jiřina Mencáková, Anna Duchaňová

Co všechno se může stát statečnému českému Kašpárkovi na prázdninách v Mexiku? Vdavekchtivá Smrtka jménem Catrina a její dva pomocníci jsou mu v patách a jsou skutečně neodbytní. Jak tohle dopadne? Nechte se překvapit. Pravá česká rakvičkárna.

Délka představení: 20 minut
Inscenace je určena pro diváky od 5 do 100 let


O divadle:
Občanské sdružení Loutky bez hranic vzniklo na podzim roku 2005 s cílem oficiálně zaštítit své dosavadní aktivity a nadále v nich pokračovat pod hlavičkou “Loutky bez hranic”. „…loutky totiž umí říkat věci, které se lidé ostýchají nebo bojí vyslovit. Při práci s loutkami se snadno překonávají jazykové, společenské i kulturní bariéry. Fascinují nás nadčasové možnosti loutkového divadla a animovaného filmu. Slovní spojení “bez hranic” pro nás znamená hledání a překračování hranic nejen mezi jevištěm a hledištěm, hercem a materiálem, nápadem a realizací, ale především mezi lidmi samotnými. A to vše prostřednictvím loutkového divadla. Našim cílem je pořádat loutková představení, výtvarně-divadelní dílny, spolupracovat s lidmi různého věku, národnosti, profesního zaměření. Chceme umožnit setkání lidí, které spojuje zájem o loutku a její komunikační schopnosti.“



15:00 – Divadlo Minor, velký sál
JAN ZA CHRTA DÁN
Divadlo v Boudě, Plzeň


Autor: Václav Kliment Klicpera; podle textu Romana Nejedlého upravili Pavel Bernášek, Jaroslav Hrubý a Pavel Vašíček Režie: Jaroslav Hrubý a Jiří Fiala

Hrají: Vladimír Pech, Kateřina Petáková, Martin Fládr, Tomáš Jereš, Zdenka Jerešová, Václav Korda, Pavel Bernášek Jan za chrta dán je marionetářská hra z rytířského středověku odehrávající se na hradě Chlumeckém a v okolních lesích. Pán hradu rytíř Sosnomil stojí před těžkou volbou. Má obětovat život věrného panoše a zachránit tak svého nejmilejšího psa Rychlana? Inscenace je provedena jako jarmareční hra, kterou vás provázejí dva potulní komedianti se svým ansámblem, a pobaví děti i dospělé příznivce marionetového divadla.

Délka představení: 60 minut
Inscenace je určena pro diváky od 8 let


O divadle:
Soubor vznikl v roce 1928 jako sokolské loutkové divadlo a od té doby hraje stále s výjimkou let 2. světové války. Po roce 1948 měnil několikrát zřizovatele a v pozdější době i působiště. Původně divadlo hrálo v dřevěné boudě na hřišti Sokola Plzeň – Bory. Odtud vznikl i jeho název. V současné době působí divadlo již 7 let v budově Městské knihovny Plzeň – Skvrňany v Macháčkově ulici. Soubor hraje převážně s marionetami, ale nejsou mu cizí ani jiné typy loutek. Několikrát se s úspěchem zúčastnil Loutkářské Chrudimi, vystupoval i na Jiráskově Hronově, v Libici nad Cidlinou atd.



16:30 - Divadlo Minor
OŘÍŠKOVÁ CHALOUPKA
Hana Voříšková, Choceň


Pohádku o perníkové chaloupce zná každý. Už jste ale někdy na závěr představení posvačili divadelní kulisu? Hravá a nápaditá inscenace, která dokazuje, že láska k divadlu zkrátka někdy prochází i žaludkem. One woman show maximální divadelní minimalistky a výtvarnice Hany Voříškové.

Délka představení: 20 minut
Inscenace potěší diváky všech věkových kategorií.


O autorce:
Hana Voříšková je učitelka výtvarného oboru na ZUŠ v Chocni a autorka kreslených knížek (co kus to originál) či třeba tzv. „krasohledů“, samoobslužných divadelních automatů. Označuje se za „salonní“ loutkářku. V jejích produkcích hraje leccos, oříšková bábovka i bláto, zvláště ale miluje papír. Se svými, často miniaturními, inscenacemi je zvána jak na významné divadelní festivaly, tak i do rodin. („Paní učitelko, ve Vaší Grónské pohádce jsem viděla malinkého ledního medvěda, který papal rybu. Nutně ho potřebuju. Pošlete mi ho.“ - Alenka Novotná, 6 let, z korespondence).



17:00 – Divadlo Minor, Malá scéna
POTICHU A NAGLASS
Soubor Tlupatlapa, Svitavy


Režie: Jana Mandlová Hudba: Philip Glass Světla: Michal Kadlec Hrají: Mirka Krmelová, Jiří Patočka, Pavla Šefrnová, Mirek Vévoda, Zuzka Vocásková, Veronika Jasanská, Tereza Dvořáková, Hela Šifrová, Jana Mandlová a občas kdo se namane...

Inscenace podle hudby Philipa Glasse. Chvilku potichu, chvilku naglass. Chvilku pomalu, chvilku rychle. Cink. Glo glo. Aáách...

Délka představení: 25 minut Premiéra: 1. 4. 2006 v Hradci Králové a 22. 4. 2006 ve Svitavách Pro diváky od 10 do 100 let, nejlépe ale pro ty, co už nebo ještě můžou pít...

O souboru: Zdravé jádro Tlupytlapy tvoří členové, kteří chodí do Dramatické školičky ve Svitavách už 14 let (tj. od 1. třídy ZŠ). Název Tlupatlapa vznikl až v roce 2001 s inscenací Strom, kdy přišla většina nových tváří. S historií souboru je od začátku spojen kromě Jany Mandlové také Karel Šefrna, který se jako režisér a autor hudby podílel na většině inscenací Tlupytlapy. „V představení Potichu i naglass poprvé využíváme hudbu Philipa Glasse a režírujeme a hrajeme vlastně všichni. Zdá se, že tato inscenace bude i inscenací poslední...“

„Nemáme slov. Ani Kašpárka. Proto mlčíme.“



19:00 - Studio Ypsilon
AUTUMN PORTRAITS/PODZIMNÍ PORTRÉTY
Sandglass Theater, Eric Bass, USA


režie, výprava, hraje: Eric Bass

Poetická loutková inscenace Erika Basse Autumn Portraits vzbudila v raných 80. letech velký mezinárodní ohlas. Vypráví o pětici lidí, o jejich „podzimu života“, kteří líčí beze slov své příběhy v předtuše přicházející smrti. Bolestné vzpomínky a smutek postav se mísí s tajuplnými a snovými výjevy.

Délka představení: 60 minut
Premiéra: 1980
Inscenace pro dospělé


Host festivalu, významný americký loutkář Eric Bass, svým vystoupením zahajuje týdenní workshop na pražské KALD DAMU. Účast E. Basse na KALD se uskutečňuje díky podpoře Fondu rozvoje vysokých škol.

O autorovi:
Eric Bass je herec, výtvarník, scénárista a režisér v jedné osobě. V roce 1982 spolu se svou ženou Ines Zeller Bass založili v Mnichově divadlo s názvem Sandglass, po čtyřech letech se přestěhovali do Vermontu v USA a až do roku 1995 vystupovali jako výhradně kočovný soubor, aby se nakonec usadili v malé vesnici v Putney. Soubor Sandglass, jehož je Bass ředitelem, hraje představení pro děti i pro dospělé, pořádá loutkové workshopy a další rozmanité akce spojené nejen s loutkovým divadlem, včetně mezinárodního loutkového festivalu Puppets in the Green Mountains. Soubor hostoval v divadlech a na festivalech v Evropě, Americe, Izraeli, Austrálii a v Japonsku a získal řadu ocenění. Eric Bass se vedle svého divadla věnoval i výuce herectví a režie, v současnosti pravidelně přednáší na Turku Arts Academy ve Finsku a je ve správní radě nově vzniklé Sítě divadelních souborů (Network of Ensemble Theaters).



21:00 – Divadlo Minor, velký sál
PÍSNIČKY S LIDOJEDEM
Katedra alternativního a loutkového divadla DAMU, Praha


Scénář a režie: Přemysl Rut Scénografie: Marie Černíková Asistentka režie: Petra Tejnorová Hudební spolupráce: Olga Češková a Vratislav Šrámek Pohybová spolupráce: Jaroslava Hojtašová

Hrají: studenti II. ročníku Katedry alternativního a loutkového divadla - Jakub Folvarčný, Jakub Gottwald, Barbara Humel, Václav Jelínek, Jiří Kout, Jiří Maryško, Kristýna Matějová, Zdeněk Pecha, Vendula Štíchová, Tereza Tausingerová, Petr Vančura

Inscenované české písňové žánry 1880-1970, zhruba chronologicky řazené, které vypovídají o změnách uměleckých i společenských v průběhu necelého století. Posluchači KALD se neobjevují na Přeletu poprvé. Práci jednotlivých ročníků mohli diváci vidět už v r. 2002 a 2003.

Večer spojený se slavnostním vyhlášením vítěze prestižní oborové ceny ERIK a také křtem nové publikace Czech Puppet Theatre Yesterday and Today, vydané Divadelním ústavem v rámci projektu Invaze do Evropy.

Délka programu do 23.00 hodin
Vstup volný až dobrovolný



Neděle 5. listopadu

10:00 – Divadlo Minor, Malá scéna
POPELKA
Teátr Víti Marčíka, Drahotěšice


Scénář, režie a hudba: Vítězslav Marčík Výroba loutek: Vítězslav Marčík jr. Výroba scény: V + V Marčík, Eva Marčíková Hrají: V + V Marčík

Podle pohádky bratří Grimmů je připravena dramatická podívaná pro děti od 5 do 100 let. Popelka je krásná, sestry žárlivé, macecha zlá, princ není hlupec a nemá rád divadlo. Tato inscenace se stává zcela rodinnou záležitostí. Víťa Marčík vše napsal a režíroval, syn Víťa vyřezal loutky a postaví se vedle táty na pódium. Scénu vymalovala a nad vším dohlížela Víťova žena Eva. Můžete se těšit na velké dřevěné loutky, klavír, saxofon a hlavně vypravěče Víťu.

Délka představení: 50 minut
Premiéra: červen 2006
Inscenace je určena pro diváky od 5 do 100 let


O divadle:
Víťa Marčík je komediant a klaun v pravém slova smyslu. S neskrývavou radostí hraje známé příběhy tak, aby pobavil publikum. A obecenstvo, konkrétní lidé, jsou doménou jeho nespoutané improvizace. Teátr Víti Marčíka byl založen ve vesničce Drahotěšice. Potulné divadlo několika přátel, které stojí na výrazném charismatu Víti Marčíka – režiséra, scénáristy, herce, hudebníka… V centru zájmu je nejen tvorba alternativního loutkového divadla, ale využití všech dostupných prostředků k navázání vztahu a komunikace s divákem. Představení jsou plná typického humoru a moudrosti lidového vypravěče Marčíka. Vedle dnes již klasických pohádek, které získaly mnoho ocenění na divadelních festivalech v České republice i v zahraničí, vznikají také inscenace pro dospělé (Robinson Crusoe, Mystéria Buffa, Setkání v Betlémě…).



15:00 a 17:00 – Divadlo Minor, Malá scéna
TŘI MUŠKETÝŘI
Divadlo Alfa, Plzeň


Scénář: Tomáš Dvořák, Ivan Nesveda, Pavel Vašíček Texty písní: Blanka Josephová-Luňáková Režie: Tomáš Dvořák Výprava: Ivan Nesveda Hudba: Michal Vaniš j. h. Hrají: Blanka Josephová-Luňáková, Martina Hartmannová, Petr Borovský, Martin Bartůšek, Robert Kroupar, Bohuslav Holý, Vladimír Sosna, Matěj Siegl

Groteskní maňásková varianta nesmrtelného příběhu čtveřice, jejímž heslem bylo \"Všichni za jednoho, jeden za všechny!\" byla inspirována nejen románem Alexandra Dumase st., ale i němou groteskou Maxe Lindera z počátků dvacátých let minulého století. Inscenace, kterou lze charakterizovat jako \"scénický komiks\", klade důraz na akčnost, pracuje pouze s \"esemeskovou\" řečí a živě provedenými písničkami. Divadlo Alfa touto inscenací kralovalo na letošním ročníku prestižní loutkářské přehlídky Skupova Plzeň, kde získalo 5 ocenění z 10 udělovaných (za dramaturgii, hudbu, texty písní, scénografii, režii) a úspěchy slavilo i na přehlídce Bábkarská Bystrica, kde inscenátoři obdrželi cenu Henryka Jurkowského i cenu diváka.

Délka představení: 55 minut
Česká premiéra: 28. dubna 2006
Inscenace je určena pro diváky od 8 let


O divadle:
V r. 1966 bylo v Plzni založeno Divadlo dětí, které působilo v historické budově Alfy na Americké třídě, a jeho prvním ředitelem se stal Ladislav Dvořák. V r. 1992 se divadlo přestěhovalo do nové moderní budovy na Rokycanské ulici a přijalo název Divadlo Alfa. Od r. 1998 stál v čele Divadla Alfa hudební skladatel Jiří Koptík, jehož nástupcem se od 1. září 2006 stal Tomáš Froyda. Dnešní tvůrčí tým - umělecký šéf a režisér Tomáš Dvořák, dramaturg Pavel Vašíček, scénograf Ivan Nesveda, spolu s patnáctičlenným hereckým souborem - upřednostňuje komediální pojetí divadla a loutku stále považuje za dominantní a neobyčejně lákavý jevištní fenomén. Divadlo se obrací k velice široké divácké obci - od dětí z MŠ až po mládež a dospělé. Od r. 1967 je divadlo spolupořadatelem festivalu Skupova Plzeň, soutěžního bienále českého profesionálního loutkového divadla (se zahraničními hosty).



19:00 – Divadlo Minor, velký sál
TAJNÝ DENÍK ADRIANA MOLEA
Divadlo DRAK, Hradec Králové


Režie: Jakub Krofta Výprava: Marek Zákostelecký Dramaturgie: Zora Vondráčková Hudba: ABBA v nastudování Jiřího Vyšohlída Světla a zvuk: Milan Steklík Hrají: Jiří Kohout, Pavla Lustyková, Jiří Vyšohlíd, Ivana Bílková, Milan Žďárský, Redy Vávra, Libuše Bogostová, Pavel Černík

Když anglická novinářka a prozaička Sue Townsendová psala novelu „Tajný deník Adriana Molea“, netušila, jakým se kniha stane „trhákem“. Příběh obletěl svět, byl přeložen do 27 jazyků a stal se podkladem mnoha divadelních i filmových zpracování. Příběh britského školáka, který prožívá soukromé strasti i radosti, lehce paroduje svět dospělých. Adrian je skvělým pozorovatelem a komentátorem trablů vlastních i cizích se skvělým smyslem pro humor. I Divadlo DRAK se rozhodlo vás seznámit s jedním z nejzajímavějších hrdinů konce minulého století, Adrianem Moleem. Nakukování do cizích životů je dnes velmi v módě, a tak můžete sledovat Adriana a jeho rodinu po dobu jednoho roku, od Silvestra do Silvestra.

Délka představení: 70 minut bez přestávky
Česká premiéra: 25. června 2006
Inscenace je určena pro diváky od 10 let
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':


(c) NIPOS, Databáze českého amatérského divadla.
Kontakt | GDPR - Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti
Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies, které jsou nezbytné pro jeho provoz, analýzu návštěvnosti a pro součásti webu využívajících tyto služby (např. společnostmi Google a Facebook). Cookies můžete zakázat nebo vymazat v nastavení svého prohlížeče.