Databáze českého amatérského divadla

Texty: RICHTER, Luděk: 50 loutkářských Chrudimí, Praha 2001, str. 141

3. LŠU/ZUŠ Plzeň -
Vejprnická/T. Brzkové
Literárně dramatický obor tu založil 1976 Jiří Oudes, který byl vedle Dagmar Jandové i vedoucím několika skupin hrajících na LCH.
Prvá Oudesova skupina na LCH - MYŠÁCI - zahrála 1981 pro seminář zajímavou inscenaci s umělohmotnými trychtýři a kyblíky Velký král a malá myš. Druhá - MYŠÁCI II - 1988 jako inspirativní host Myší srdce a další v hlavním programu 1992 individuální výstup Pohádka o šedých a bílých myších.
Téhož roku předvedla Dagmar Jandová v hlavním programu čtyři drobničky: Chodící jitrnice, Malý princ, O kominíčkovi a Oříšek. Její odrůstající "dě-ti" pod názvem KAPKA zahrály 1995 Dykova Krysaře (náročná inscenace s tyčovými loutkami) a 1997 Jablko... (stvoření světa jako reflexe vztahů mezi lidmi). Další skupina - LOUŽE - uvedla 1998 Kde jsou lidé? (autorské zpracování Malého prince).
Počtem spíše menší skupiny obou větví plzeňské ZUŠ vznikaly ad hoc - na základě výsledků pedagogicko umělecké práce, jejíž hlavní cíl není v produkci inscenací, byť zdařilé představení je hnacím motorem pro další práci. Pod určitým názvem se také sdružovaly, až když to vyžadovala potřeba, nebo také vůbec ne. Hrály či hrají nepravidelně, a to pro své vrstevníky, na základě toho, co je samotné zajímá. Loutky se tomu přizpůsobují a jsou pokaždé jiné.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':