Databáze českého amatérského divadla

Texty: Miličín, Přírodní divadlo na hoře Kalvárii. - FILIP, Martin: Dějiny SDO...

FILIP, Martin: Dějiny Spolku divadelních ochotníků ve městě Miličíně. Bakalářská práce. Brno, Historický ústav FFMU 2002.

Přírodní divadlo bylo součástí úprav, které na hoře Kalvárii, jež se vypíná nad Miličínem do výšky 698 m.n.m., provedl Okrašlovací spolek ve dvacátých letech 20. století. Jeviště navršené z plochých kamenů se dodnes nachází na úbočí jihovýchodního svahu, který byl využit pro stupňovité uspořádání lavic. Nehrálo se zde často, ale místo využíval jak ochotnický spolek, tak Sokol nebo školní děti. Jako jedno z prvních představení je připomínán 15. srpna 1926 obrázek se zpěvy a tanci o třech jednáních Andulka šafářova v podání „Ochoty”. Osvětlení se nepoužívalo, hrávalo se v odpoledních hodinách.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':