Databáze českého amatérského divadla

Texty: Programová rada NPS 2005 rozhodla...

NÁCHODSKÁ PRIMA SEZÓNA A ŠRÁMKŮV PÍSEK
Programová rada divadelní části Náchodské prima sezóny a Šrámkova Písku se sešla v úterý 5. 4. 2005 v sestavě Ludmila Pohanková (pouze NPS), Zdeněk Čecháček (pouze NPS), Petr Haken (NPS i ŠP), Štěpán Filcík (pouze NPS), Naďa Gregarová (NPS i ŠP), Veronika Rodriguezová (pouze NPS), Akram Staněk (NPS i ŠP), Markéta Hoskovcová (NPS i ŠP), Petr Jelínek (pouze ŠP), Jaroslava Olžbutová (pouze ŠP - oba dohromady jeden hlas), Milan Strotzer (pouze ŠP), Vladimír Hulec (NPS i ŠP), Vladimír Michal (pouze ŠP), Karel Tomas (NPS i ŠP, bez hlasu).
1. Náchodská prima sezóna
Bylo doručeno 6 nominací a 17 návrhů/doporučení. Na základě telefonického dotazu u J. Brůčka, který se omluvil z důvodu nemoci, byl těsně před zahájením jednání připojen ještě jeden návrh z přehlídky v Třešti a s pomocí Štěpána Filcíka byl identifikován návrh z Turnovského drahokamu, který byl do té doby pouze avizován, aniž by bylo známo, o který soubor/titul jde. Pro oba návrhy však pochopitelně nebyla k dispozici kompletní dokumentace.
Tyto tituly se programová rada v souladu se svým právem rozhodla vzít v potaz při rozhodování, přestože by mohly být vyřazeny - stejně jako mnohé další návrhy (i nominace), které nebyly dodány kompletní (např. návrhy z Turnovského drahokamu, Studéneckého Harlekýna, KKP Karolinka, ale i některé ze Stodůleckého Písečku, JID 20-05 i Kosteleckého Kostlivce). Programová rada vzala na vědomí, že v přehlídce v Ostrově došlo k formálnímu omylu a že návrh, který byl nadepsán "Šrámkův Písek", je návrhem pro Náchodskou prima sezónu.
Objevily se nepodložené zprávy o tom, že se objeví ještě doporučení na představení DS Glasis Brno, ZUŠ V. Petrželky Ostrava a Strýček Eskymák, tyto soubory však nikdo nenavrhl (ani v termínu, ani po).
Po ukončení programové rady Náchodské prima sezóny (ve 13.39) dorazil e-mail od Městského kulturního střediska v Třešti, ze kterého vyplynul další návrh (soubor Ampulka Třebíč), který se tak vinou pořadatele octl mimo.
Programová rada vytvořila svými hlasy kompletní pořadí návrhů, ke kterému bylo přihlédnuto po diskusi a drobných korekturách. Její rozhodování odpovídalo platným propozicím.
Programová rada pro Náchodskou prima sezónu 2005 rozhodla takto:
Do programu zařadila všechny nominace:
Bez slovníku Roztoky - Apples - Yourneys Druhák,
ZUŠ Na Střezině, Divadlo Jesličky Hradec Králové - Vítr z Apalačských hor
Chandra Nové Město na Moravě - Nikdo není daleko
Trilek Chameleon Brno - Jana Anny Hynka den
Holky z Blanska - Haló tělo, tady duše
Údivadlo D.S. Bílá ponožka Kopřivnice - Kosa
Návrhy zařadila v tomto pořadí:
Studio divadla Dagmar Karlovy Vary - Roura k rouře aneb Vzorně svorná rodina
DS "Za humny" Gymnázium P. Křížkovského s um. profilací Brno - Salička
ZUŠ Na Střezině, Divadlo Jesličky Hradec Králové - Vězni
ZUŠ Na Střezině, Divadlo Jesličky Hradec Králové - Ani zrnko pepře pro Czermaka
ZUŠ Na Střezině, Divadlo Jesličky Hradec Králové - Pastička
DS Hyjta Domažlice - Dudáci a vlčí hlavy ...aneb Něco o Chodech
Praští křupani - O uhranuté koze
DS Stopa Liberec - Ptákoviny podle Aristofana
Divadelní soubor ŠTĚK Opava - Šílený Sylwestr u Slimáčků
dDDD Děčín - O líné a lakomém
DS (Mo)mentálně odvážní Jihlava - Jak se dělají peníze
Divadélko Růžek České Budějovice - " ten nejlepší na světě"
Náhradníky zvolila v tomto pořadí:
DIVIDLO Ostrava - "Teď už jsi šťastný, mrtvý Agamemnone"
Holky na zabití + Pavel - Albert Kyška
Do programu nezařadila následující návrhy:
VOŠ herecká Praha - Rajská hudba
Divadelní studio Časumálo - SEKÁČ aneb Co se stane, kdaž smrt přijde o práci
DS Masarykova gymnázia Vsetín - Zapeklitá komedie
Lužnice Bechyně - Pěnkava s Loutnou
Divadelní klub mladých při SRP OA Česká Lípa - Náměstíčko
Nerozhodovala o návrhu:
Ampulka Třebíč - " a málem bych zapomněl!"
Po jednání programové rady se ukázalo, že nominovaný soubor Chandra nesplňuje propozice, pokud jde o věk. Nejde zcela o jeho chybu - sám na to pořadatele v Jihlavě upozorňoval a jeho nominaci podepsal jako garant propozic Jaroslav Stuchlík. Přesto toto představení bude na Náchodské prima sezóně zařazeno jedině tehdy, pokud to časové a prostorové podmínky ostatních schválených titulů dovolí, a to "mimo hlavní program", představení nebude hodnoceno a není možné jej ani případně navrhnout jako reprezentanta NPS na další přehlídky. Sestavu vlastního programu v Náchodě připraví místní pořadatel. Jakmile jej budeme mít k dispozici, objeví se i na našem webu.

autor textu: Karel Tomas
publikoval(a) Alena Crhová , NIPOS-ARTAMA dne 12.4.2005
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':