Databáze českého amatérského divadla

Texty: 2006 Otevření Muzea české loutky a cirkusu

Otevření Muzea české loutky a cirkusu
www.nm.cz, 22. května 2006

Veřejnosti byla v Prachaticích v polovině května zpřístupněna zcela nová expozice Národního muzea.

První část Muzea české loutky a cirkusu bude věnována historii české loutky, od nejstarších loutkářů, přes rodinná a spolková divadla až k profesionálním scénám.
Kromě tradičních čertů a kašpárků se návštěvníci setkají s loutkami zhotovenými podle předloh M. Alše, V. Suchardy či J. Trnky. V expozici ožijí slavné inscenace loutkových her přímo v historických divadélkách.

V jediném cirkusovém muzeu v Čechách budou vystaveny nejen plakáty, fotografie, dokumenty, ale také v cirkusové manéži hrazdy, perská tyč, jednokolky, žonglérské náčiní a cirkusové kostýmy. Dokonce i motocykl, na kterém jezdili medvědi s Cibulkou.

Vystavené kouzelnické rekvizity a aparáty (nejstarší z počátku 19. století) ožijí ve filmu v rukách předních českých kouzelníků.

V žádném jiném českém muzeu není vystavena historická putovní atrakce – panoptikum s voskovými hlavami historických osobností i pohyblivou mořskou pannou.

Muzejní obchod nabídne loutky, cirkusové předměty (žonglovací a klaunské potřeby) i kouzelnickou literaturu.

Kde: Velké náměstí 43, 383 01 Prachatice

Kontakt: T 388 385 714, E divadelni.oddeleni@nm.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':