Databáze českého amatérského divadla

Texty: Divadlo.cz - zpráva ČTK - barokní opera

Brno 20. dubna (ČTK) - Barokní operu s antickým námětem nastudovali studenti brněnského gymnázia s uměleckým zaměřením ve spolupráci s posluchači slovenské konzervatoře a hudebního gymnázia v Maďarsku. Celkem se do přípravy mezinárodního představení zapojilo 90 žáků. Čeští diváci je uvidí v brněnském divadle Radost v neděli 23. dubna, již v pátek ho uvede Státní opera v Banské Bystrici a 25. dubna pak studenti odehrají poslední představení v Maďarsku.
"Nápad vznikl v minulém roce, který jsme tematicky celý věnovali baroku a při té příležitosti jsme narazili i na operu Henryho Purcella Dido a Aeneas," řekla ČTK ředitelka gymnázia P. Křížkovského v Brně Jarmila Procházková. Pedagogové a žáci pak přišli s projektem mezinárodního představení, na němž by se mohly podílet i další školy. Každá ze zúčastěných stran potom začala pracovat na přiděleném úkolu.
Žáci brněnského gymnázia dostali na starost výtvarnou část představení, zapojí se ale i do zpěvu sborů. Sólových partů se ujali hlavně studenti konzervatoře v Banské Bystrici. V představení nebude chybět ani balet a pětadvacetičlenný orchestr. K prvním společným zkouškám odjelo na Slovensko 19 účinkujících z brněnského gymnázia začátkem týdne. "Teprve tam se celé představení bude dávat dohromady," uvedla ředitelka. Podle autorů projektu nebylo cílem akce sehrát mimořádné hudebnědramatické dílo na profesionální úrovni, ale vytvořit komunikační most mezi stejně starými studenty tří rozdílných kultur, jazyků a zvyklostí v tvůrčím prostředí.
Tereza Fojtová fcz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':