Databáze českého amatérského divadla

Texty: Moravský festival poezie – O štít města Valašské Meziříčí 2001, citace

Moravský festival poezie – O štít města Valašské Meziříčí
Vzal jsem si pro letošní ročník na starost autorskou soutěž festivalu a byla to příjemná práce, byť jsem kvůli ní musel minulý týden zrušit cestu do Francie, abych mohl udělat korekturu 3. svazku edice krásno, knížky Milana Šťastného V horečce blouznění. Nemrzí mě to. Francie ja tady pořád a festival je jednou ročně. A je tady i letos a já si ho zase vychutnávám, ba co dím, vychutnávám si ho letos mnohem víc ne v letech minulých, neboť má festivalová práce vlastně skončila ve středu, když nám v tiskárně vydali knížku.
Josef Fabián, zpravodaj 3/2001

Dramaturgia svedčí o istých zmenách v myslení a najmä cítení dnešnej mládeže. Menej ju ťažia otázky bytia, existencie, slobody. Na svet hľadí akoby z odstupu, s istoul ľahkosťou, niekedy až ľahkomyselnosťou.
Mgr. Jaroslava Čajková, zpravodaj 3/2001

Je škoda, že se festival nedostane ani na obrazovku veřejnoprávní televize, možná by potom na něj přišli studenti místních středních škol a učitelé českého jazyka. Poezie je sice jen pro vážné zájemce, je záležitostí individuální a nemůžeme vztah k ní naočkovat všem, ale festival by mohl posloužit studentům jako cesta k pochopení poezie i současného pojetí uměleckého přednesu.
Ing. Irena Brouwerová, Obelisk
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':