Databáze českého amatérského divadla

Texty: 1975 Valašské Meziříčí, Moravský Festival poezie -citace

K charakteristickým rysům MFP patří již od jeho vzniku snaha o co nejobjektivnější hodnocení výkonu recitátora, o něž usiloval autor myšlenky vzniku festivalu ing. Jiří Broll. Tak vzniklo hodnocení pomocí číselného vyjádření každého porotce, jak je známe spíše ze sportovního světa. Vyžaduje to vysoké kvality členů odborné poroty. Zasedají v ní pravidelně přední znalci nejen recitačního umění, ale i literární teoretikové, pracovníci divadla i rozhlasu, kulturního života obou našich národů.
Mgr. Jiří Demel, INFO 11/1985

Finanční zabezpečení je od prvního ročníku festivali jeho stinnou stránkou. Radovan Lukařský mi kdysi řekl: „Z poezie ještě nikdy nikdo neztloustl. Víte co, hospodáři? Zaplaťte mi cestu do Prahy a jsme si kvit.“
Radislav Kocourek, zpravodaj 3/1985

Tato přehlídka nejlepších amatérských recitátorů od 16. do 30 let, kteří si připravují po dvou básnických textech, je jedinou soutěží u nás, kde se setkávají mladí interpreti z celé republiky.
Lidová demokracie
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':