Databáze českého amatérského divadla

Texty: Karolinka, 2005 Inscenace roku - Doma - Divadelní noviny

Inscenace roku 2005 – Divadelní noviny
M. Františák: Doma, r. M. Františák, Divadelní soubor Jana Honsy Karolinka.

JAN CÍSAŘ: Pro mne nejpřesvědčivější výpověď o tom, co žijeme.¨
DANIELA FISCHEROVÁ: (bez udání důvodu)
ALENA EXNAROVÁ: Je to syrová a přitom poetická výpověď s filozofickým přesahem o koloběhu života na Valašsku, strhující kompaktním kolektivním herectvím.
MILAN STROTZER: Výjimečný autorský a inscenační počin, zejména pro svou „mateřštinu“, tj. vztah pramenící ze zakotvení v místě, osobách a jejich naturelu, událostech, jazyku etc.
VLADIMÍR HULEC (v komentáři k anketě): Snad největším překvapením a rozhodně největším úspěchem v historii ankety pro amatérské divadlo je šesté místo inscenace Doma Divadelního souboru Jana Honsy z valašského městečka Karolinka, jež získala 4 hlasy. Autorská inscenace současného šéfrežiséra brněnského divadla Polárka Martina Františáka byla hitem loňského Jiráskova Hronova, tleskalo se jí tam vestoje, zažil jsem diváky, kteří na představení brčeli. Takovýto úspěch by neměl nechat dramaturgy profesionálních scén klidné. Kvalitních – či aspoň inspirativních – soudobých českých dramatických textů není tolik, aby autentické rurální drama s prvky groteskního realismu mohli jen tak nechat ležet ladem. Text vyšel v Amatérské scéně 2005, č. 5.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':