Databáze českého amatérského divadla

Texty: Právo 15.3.2003, s.6

Blanenské Ceny za kulturu
Tradiční Ceny města Blanska za kulturu 2003 přebírají dnes manželé Miluše a Jaroslav Jeřábkovi. S jejich jmény je spojeno mnoho kulturních aktivit jak v bývalém Závodním klubu CKD Blansko, tak i v jejich Soukromé základní umělecké škole, která pokračuje ve výuce všech oborů, zejména tanečních žánrů. Pokračuje v činnosti folklorních souborů Drahan, Drahánek a nejúspěšnější Step dance studio Blansko, které již několik let obhajuje přední umístění ve světových soutěžích stepařů.
Druhou cenu přiřkla komise Základní umělecké škole Blansko, která vznikla v roce 1949. Několikrát změnila svůj název, působiště i náplň činnosti. Nyní sídlí v prostorách zámku a zabývá .se spoustou tradičních aktivit, jakož i audiovizuální tvorbou, keramikou, výukou hudby, literárně-dramatickou i taneční výchovou a výtvarnými technikami.
(ŠR)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':