Databáze českého amatérského divadla

Texty: Nabídka her souborům, rady autorům, odpovědna NIPOS-Artama Milan Strotzer 2005

Jsem autorem několika divadelních her, které hrajeme v našem ochotnickém spolku Klub Větrník.Rád bych tyto poměrně úspěšné hry nabídl ochotnickým souborům. Dále prosím o odpověď,zda existuje nějaká soutěž těchto her a zda a kde je možná autorizace. Děkuji.

odpověď:

Nabídnout hry ochotnickým souborům lze mnoha způsoby, např. prostřednictvím autorských ochranných organizací či divadelních periodik, ale také na vlastních internetových stránkách či na stránkách, které jsou příslušné oblasti zájmu věnovány, např. www.jamok.cz. Internetová prezentace bude zajisté jednodušší, neboť v ostatních případech bude zájem zprostředkovatele podmíněn ověřením kvality, např.oceněním v soutěži nebo na půdě vrcholových divadelních přehlíde. Soutěže pro autory divadelních her existují, většinou jde ale vyhlašovatelům o vznik nových děl, nikoliv o to, co už bylo uvedeno na jevišti. Kromě těch nejznámějších, o nichž se dozvíte nejlépe z internetu (www.divadlo.cz), jsou v současnosti, pokud je nám známo, vyhlášeny např. autorská soutěž původních her pro děti Oříšky pro Popelku (NIPOS - Artama, podmínky viz časopis Amatérská scéna č. 2/2005) nebo soutěž o Cenu festivalu Mateřinka za nejlepší novou hru pro děti předškolního věku určenou pro loutkové divadlo (Naivní divadlo Liberec, informuje Amatérská scéna č. 5/2005). Pokud autorizací myslíte zastupování autora některou z ochranných autorských organizací, pak se obraťte na tyto organizace (u nás nejlépe na DILIA či AURA-PONT).

http://www.nipos-mk.cz/odpovedna.asp

odpověděl(a): Milan Strotzer
odpověď publikována dne 14.10.2005

Související Organizace

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':