Databáze českého amatérského divadla

Texty: Jan Wagner: KAREL PIPPICH (1849 - 1921). Soupis osobního fondu.

Jan Wagner: KAREL PIPPICH (1849 - 1921). Soupis osobního fondu. Edice inventářů č. 170. Vydal Památník národního písemnictví, Praha 1966.
Narodil se 21. dubna 1849 ve Zlonicích, zemřel 29. března 1921 v Chrudimi. Vystudoval gymnázium a práva v Praze. Po soudní praxi pracoval od r. 1874 v advokátní kanceláři svého otce v Chrudimi, kterou později převzal. Již za studií se věnoval hudbě a ochotnickému divadlu. Byl též politicky činný jako poslanec. Těžištěm jeho literární činnosti byla dramata, která vyšla též knižně.
Převážná část literární pozůstalosti Karla Pippicha byla darována roku 1954 jeho synem dr. Jaroslavem Pippichem Památníku národního písemnictví. Obsahuje hlavně obdrženou korespondenci a pisateli jsou představitelé literárního a divadelního světa konce 19. a začátku 20. století. Přestože tato korespondence nevytváří ucelený obraz vztahů mezi pisateli dopisů a adresátem, ani se netýká závažnějších událostí, možno říci, že je zajímavá a závažná již jen jmény pisatelů dopisů. K tomuto souboru, který přešel do literárního archivu při reorganizaci fondů Památníku národního písemnictví roku 1964, bylo připojeno též několik dopisů a tisků zařazených dosud ve fondu Varií literárního archivu. Pozůstalost je uložena pod více přírůstkovými čísly v rozmezí 41/66 - 27/76. Soupis zachycuje stav fondu k roku 1966 (1 kartón) a zahrnuje období 1881 - 1904.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':