Databáze českého amatérského divadla

Texty: Hradec Králové, DNO, www stránky 2005

. . . DNO je otevřené společenství lidí, kteří chtějí něco tvořit, ať už v divadle, hudbě či výtvarné oblasti.
Od prosince roku 2000 jsme uspořádali 9 tématických výstav. Jsou to jedno - až několikadenní akce, kdy v rámci výstavy na společné téma (již se uskutečnily: Akt, Bar, C.., Čas, Dno, Ďas, Ego, Fit, Grr a chystáme Ham) probíhají divadelní a hudební produkce z dílny DNA a pozvaných hostů. Vždy se představí divadlo a kapela, převážně amatérské soubory, o které nejsou příliš známé. Jako reklamy na tyto akce vznikly v ulicích města hudebně-divadelní performance, např. příběh na pokračování "Romča a Julča", divadelní průvod městem nebo pouliční kapela "Strýc Josef". Mimo to máme za sebou dva "MÍRné festiVÁLKY", kde vystoupily naše i pozvané kapely.
Divadelní aktivity DNA začaly v roce 2000 představením Variace na slavné téma Cyrano. Jirka Jelínek vyšel z královéhradeckého divadla Jesličky a sestavil samostatný divadelní projekt spolu s Tomášem Komárkem. Od té doby DNO uvedlo tato divadelní představení: Dalibor, Rychlé šípy, Báj - báj, Variace na slavné téma Cyrano, Hop, Rybstory, Oslík, Žesťa, Rýže, Operetka, Goméz, příBĚH, Anatomie a stále připravuje 4+1. Pouze dvě hry: Rychlé šípy a Dalibor, jsou obnovená představení, uvedená v divadle Jesličky. DNO se úspěšně zúčastnilo se svými autorskými představeními několika divadelních přehlídek (Loutkářská Chrudim 2000, 2001; Jiráskův Hronov 2001; Přelet nad loutkářským hnízdem 2001, Popelka Rakovník 2001, Loutkářská Chrudim 2002. . .). Loni jsme získali loutkářskou cenu Zlatý Erik, letos jsme obdrželi Cenu Sazky a Divadelních novin v oboru alternativní divadlo. V současné době jsme často zváni se svými produkcemi na různé kulturní akce v České republice a na Slovensku.

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':