Databáze českého amatérského divadla

Texty: 2005 Zpráva ČTK o expozici.

Na expozici o ochotnickém divadle v Miletíně chybějí peníze
ČTK, 30.9. 2005

MILETÍN (Jičínsko) 30. září (ČTK) - Otevření stálé výstavy zaměřené na historii českého ochotnického divadla v Miletíně na Jičínsku brzdí nedostatek peněz na její dokončení. Organizátoři původně plánovali otevřít expozici nazvanou Národní divadlo českého Podkrkonoší v budově miletínského zámku letos v říjnu. Termín dokončení ale zatím není stanoven, řekl ČTK starosta Miletína a vedoucí Divadelního souboru Erben Miletín Miloslav Hýbner.

"Schází nám peníze na grafiku výstavy a také na propagaci. Postupně instalujeme exponáty, ale jde to pomalu," řekl Hýbner. Dodal, že iniciátoři muzea by potřebovali nejméně 200.000 korun na úpravu expozice, další prostředky by bylo potřeba na propagaci nového muzea. "Stále věříme, že bychom alespoň část mohli otevřít do konce roku, nejpozději v roce 2006," řekl Hýbner.

Část exponátů je již v budově zámku. Celkem by výstava měla být umístěna na 220 metrech čtverečních v pěti místnostech a chodbě místního zámku. Návštěvníci si budou mít šanci prohlédnout například divadelní kulisy, dopisy Karla Hašlera či fotografie z historie amatérského divadla.

Zbudování expozice již podpořilo ministerstvo kultury, které uvolnilo 200.000 korun, dalších 270.000 korun věnoval krajský úřad. Peníze na vybudování muzea přispělo také několik sponzorů.

Otevření muzea bylo původně plánováno na začátek října, kdy v Miletíně začíná desátý ročník festivalu amatérských divadelních souborů. Přehlídka Divadelní Erbenův Miletín začne 1. října a skončí 3. prosince. Letošní ročník se koná u příležitosti 135. výročí úmrtí Karla Jaromíra Erbena.

sja fcz

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':