Databáze českého amatérského divadla

Texty: Katovice, Vstup do SČDO, počet souborů 1968, 1973.

Amatérští divadelníci – zástupci 12 souborů z celého okresu se sešli dne 30.května ve Strakonicích k projednávání možností zapojení se do vznikajícího Svazu českého amatérského divadla. Na aktivu vyslovili ochotníci některé připomínky k předloženému návrhu stanov a zvolili St.Taliána z Katovic, aby náš okres zatupoval na celostátním aktivu v Hronově, kde bude přijat definitivní statut nového svazu. (Naše noviny 6.6.1968, s.1)

Ve strakonickém okrese trvale pracuje 15 ochotnických divadelních souborů a osm divadelních souborů dětských a mládežnických. (Naše noviny 13.12.1973, s.1)


Zprac. M. Hankovec, SOkA Strakonice, 2003
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':