Databáze českého amatérského divadla

Texty: 80 let budovy Krakonoše

Krakonošův divadelní podzim

80 let budovy Krakonoš ve Vysokém nad Jizerou - výstava k výročí sídla velké i loutkové scény vysockého ochotnického divadla. K výstavě se váže i XXXVI. národní přehlídka venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim.

80 let budovy divadla Krakonoš ve Vysokém nad Jizerou - výstava k výročí sídla velké i loutkové scény vysockého ochotnického divadla (od 9. 9. do 27. 11. 2005).

Výstava připomíná obdivuhodný stavební výkon, kdy si vysočtí divadelní ochotníci po více než čtvrt druhého století postavili vlastní budovu, jejíž základní kámen byl položen 31. května 1925. Budova byla slavnostně otevřena již 25 října téhož roku. V budově se od těch dob každý rok hrálo a řadu let v ní probíhávají i známé divadelní přehlídky.

divadlo.cz/2005
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':