Databáze českého amatérského divadla

Texty: O souboru - z www.stránek

Soubor Sergej není typickým divadelním souborem, který solí jedno divadelní představení za druhým, pravidelně zkouší a nosí ve své peněžence foto Borise Rösnera či Stelinky Zázvorkové. Ba naopak. Divadelní scénu spíše "zneužívá" ke svému osobitému vyjádření, kdy se snaží mazat hranice mezi filmem, hudbou, výtvarnem a divadelním projevem. A tak není divu, že soubor je seskupen převážně z mladých lidí, kteří studují různé umělecké obory, které osobitě uplatňují při vzniku dané inscenace. Nejde však o nekoordinovaný hokej.
Cílem souboru je předkládat taková témata, která se prudce odrážejí v dnešní společnosti, ve které stojí jedinec, který ztratil všechny orientační body a ocitá se v podivném předivu morálního jednání a bojem o vlastní přežití, a to uprostřed dravého a nelítostného teritoria dnešní doby. Soubor však nechce nic hodnotit, ani depresivně revoltovat proti všem. Ne. Soubor si přišel do divadelních prken jen tak zlehka rejpnout. A právě jeho prvním počinem se stala adaptace slavné Burgessovi novely Mechanický pomeranč, kterou soubor ve značně upravené podobě zinscenoval.
http://divadlo-sergej.wz.cz/hlavni.htm
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':