Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha 14, Excerpce pro MČAD 1998-2002

PRAHA 14: Ve Chvalské tvrzi v Praze 14-Horních Počernicích se ve dnech 8. a 9.5. 1999 koná festival amatérských divadelních a hudebních sdružení. (ZN, 06.05.1999)

PRAHA 14: Na gymnáziu v Praze 14-Horních Počernicích byl v r. 1995 (2 roky po vzniku školy) založen dramatický soubor. V jeho inscenacích Lazebníka sevilského, Večera tříkrálového, Figarovy svatby a dalších her se za 5 let vystřídalo již 107 studentů, další se podíleli na přípravě scény, vytvářely technické zázemí ap. Vedle prof. Hošnové, která soubor řídí, pomáhají při realizaci přestavení i jiní pedagogové a další přátelé školy a divadla. Soubor se pravidelně zúčastňuje divadelních přehlídek, pořádá výměnné zájezdy se souborem gymnázia v Ústí nad Orlicí, v létě soustředění a podobné akce. Kromě sponzorů jeho činnost též podporuje MÚ Horní Počernice a Magistrát hl. m. Prahy. (Učitelské noviny, č.24, 1999)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':