Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Excerpce pro MČAD 1998-2002

PRAHA: V karlínském Spektru se ve dnech 10. a 11.4. 1999 pod názvem Otvírání 1999 uskutečnila pražská a regionální přehlídka dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů. Vystoupily tu soubory dětí ze základních škol i studentů gymnázií (např. z Nymburka, Kutné Hory, Žatce a několika pražských obvodů). (Amatérská scéna, č.2, 1999)

PRAHA: Od letošních prázdnin bude mít i hlavní město přehlídku amatérského divadla. Akce nazvaná festival MB '99 se uskuteční v půli července v Malostranské besedě a v Divadle Na zábradlí a bude mít mezinárodní účast. Je založena na spolupráci mezi jednotlivými soubory. Zakladatel festivalu a režisér pražského souboru Lucerna A. Staněk připravil ve venezuelském Caracasu s tamním amatérským souborem Havlovu Vernisáž. Tento soubor se představí na pražském festivalu. V Caracasu naopak vystupovala Lucerna a brněnský soubor Pro100r, který je spolupořadatel pražské přehlídky. Dále tu vystoupí 3 slovenské soubory, další z Maďarska, Litvy a Argentiny. I když přehlídka není soutěžní, každé představení bude podrobeno hodnocení v každodenní diskusi režisérů. Podle organizátorů má festival v názvu zkratku letopočtu, která naznačuje začátek tradice. Jeho budoucnost by měla vzejít z dohody zúčastněných souborů - proto by bylo jen logické, kdyby se stal putovním. Měl by představovat projekty, které vzniknou na základě spolupráce navázané v minulém ročníku, dále inscenace souborů, které se předchozího ročníku zúčastnily, ale nenavázaly spolupráci, a konečně inscenace souborů, které se ucházejí o zapojení do spolupráce. Letošní festival bude doprovázet
výstava fotografií z inscenace Havlovy hry v Caracasu, kurz tanga vedený lektory z Argentiny aj. (MF Dnes, 29.06.1999)

PRAHA: V Praze (při karlínském Spektru) působí amatérský soubor Divadlo Esence. V r. 1995 začal pravidelně pracovat a navázal tak na svou úspěšnou činnost v 80. letech, kdy několikrát měsíčně vystupoval v Praze a často i mimo ni. Vloni obnovil svá letní turné a putoval po jihočeských městech. Letos zahájil 24.7. na nádvoří hradu Rožmberk, kde bude mít jakousi základnu a odkud bude pravidelně vyjíždět do historických prostředí Vyššího Brodu a Českého Krumlova. Na turné se vydaly obě skupiny souboru - 10 členů tzv. seniorské skupiny a 6 členů druhé generace (většinou dospívajících dětí těch starších). (MF Dnes, 24.07.1999)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':