Databáze českého amatérského divadla

Texty: Zhoř, Excerpce pro MČAD 1998-2002

ZHOŘ o.Jihlava
1908. zal. Místní odbor Národní jednoty pro Jihozápadní Moravu ve Zhoři okres Jihlava – pořádala mj. divadelní představení, v r. 1923 ukončila činnost.
1921: zal. Sdružení venkovské omladiny – Místní skupina ve Zhoři. Div. představení pořádali v malém sále hospody U Vítků do r. 1939. V r. 1941 organizace zanikla.
V dubnu 1946 sehrál SČM představení Podhorský grunt.
1949: zal. Ochotnický spolek (30 členů), v sále U Vítků bylo zřízeno jeviště. V r. 1955 “po odmítnutí hrát ideologicky doporučované hry“ spolek končí svou činnost.
V r. 1968 se z iniciativy administrátora farnosti organizuje skupina mladých lidí k inscenaci hry J. Patrika Opalu má každý rád. Tímto počinem tradice och. divadla ve Zhoři končí. (OS)
Chalupník, Jindřich: Z historie některých spolků a jejich činnosti ve Zhoři, soukromý sborník (únor 1996) kART
Školní družina při ŽS (Dotazník ÚLK 1999.)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':