Databáze českého amatérského divadla

Texty: AS 2000, č. 3. Výsledková listina 2000

Výsledková listina
Hanáckého divadelního máje v Němčicích nad Hanou 2000

Na návrh odborné poroty byla udělena tato čestná uznání:

Jindřichu Zouharovi za roli dědka Glóda ve hře Karla Frantela Zelňačka
Jiřímu Vrbovi za roli Skalického doktora v inscenaci Doktorská pohádka podle Karla Čapka
Miroslavu Ondrovi za roli Vincka v inscenaci Doktorská pohádka podle Karla Čapka
Jiřímu Chytilovi za role Řezníka a Hostinského ve hře Jiřího Štefla a Petra Vaňka Medicínské historky
Janu Balajkovi za roli Francka ve hře A. a V. Mrštíků Maryša
Evě Procházkové za roli Kaluna A ve hře Pohádka z kufru
Vlastimilu Krejčiříkovi za roli Klauna B ve hře Pohádka z kufru
Anně Žochové za roli Babičky v inscenaci románu Boženy Němcové Babička
Miloslavu Korhoňovi za roli sexuologa Pražáka ve hře P. Dostála Prví muž, kterého potkám...
Renatě Zavadilové za roli uklízečky Balogové ve hře P. Dostála První muž, kterého potkám...

Radku Chmelovi za scénu ke hře Milady Bařínkové a Miroslava Plešáka O smutné princezně
Petru Vaňkovi za dramaturgii a režii hry Medicínské historky
Tomáši Hradilovi za režii hry P. Dostála První muž, kterého potkám...

Na návrh odborné poroty byly uděleny tyto ceny:

Ivě Hrabcové za roli Barbory Jahelkové ve hře J. K. Tyla Tvrdohlavá žena
Stanislavu Čmelákovi za roli sedláka Lízala ve hře A. a V. Mrštíků Maryša
Zdeňku Julínkovi za roli Polybia ve hře Friedricha Durrenmatta Herkules a Augiášův chlív
Jiřímu Vymazalovi za roli Kambýse ve hře Friedricha Durrenmatta Herkules a Augiášův chlív
Janu Mozdřeňovi za roli Augiáše ve hře Friedricha Durrenmatta Herkules a Augiášův chlív
Kolektivu souboru ZUŠ z Prostějova za hereckou souhru v inscenaci prózy A. Barkové Magorie
Antonínu Korábovi za roli venkovského šumaře Valenty ve hře J. K. Tyla Paličova dcera
Marii Sokolářové za roli plátenice Šestákové ve hře J. K. Tyla Paličova dcera
Haně Korábové za roli Rozárky ve hře J. K. Tyla Paličova dcera
Janu Korábovi za roli Kolínského ve hře J. K. Tyla Paličova dcera
Stanislavu Hartmanovi za roli hrobníka Melichara ve hře J. K. Tyla Paličova dcera
Radku Omastovi za roli Antonína ve hře J. K. Tyla Paličova dcera
Marii Pecůchové za roli Kláry ve hře Pavla Dostála První muž, kterého potkám...
Tomáši Wernerovi za roli Jiřího Zajíce ve hře P. Dostála První muž, kterého potkám...

René Obrovskému a Ivanu Kouřilovi za hudbu ke hře Niny Cassianové Zvědavé slůně
Františku Korábovi a členům cimbálové muziky Vonica za hudbu ke hře J. K. Tyla Paličova dcera
Zdeňku Julínkovi za dramaturgický výběr hry Friedricha Durrenmatta Herkules a Augiášův chlív
Josefu Juříkovi za scénu ke hře A. a V. Mrštíků Maryša
Petře Kocmanové za dramatizaci prózy Alexandry Berkové Magorie a za režii její inscenace
Jiřímu Cenkovi za režii hry Friedricha Dürrenmatta Herkules a Augiášův chlív
Aleně Chalupové za scénu a za režii hry J. K. Tyla Paličova dcera

Na návrh odborné poroty byly uděleny ceny za inscenace:

Kroužku divadelních ochotníků ve Hvozdné za inscenaci hry A. a V. Mrštíků Maryša
Kolektivu souboru ZUŚ z Prostějova za inscenaci prózy A. Berkové Magorie
Divadlu Antonína Vorla z Křenovic za inscenaci hry F. Dürrenmatta Herkules a Augiášův chlív
Divadelnímu spolku bratří Mrštíků za inscenaci hry J. K. Tyla Paličova dcera


Nominace a doporučení na národní přehlídky

Popelka Rakovník 2000, národní přehlídka amatérského činoherního divadla pro děti

Doporučení do širšího výběru:
na 2. místě:
Ochotnický divadelní soubor Svatopluk Divadélko z kufru, Hodonín se hrou Niny Cassianové Zvědavé slůně
na 1. místě:
Divadlo Hanácké obce při Městském divadle v Prostějově s inscenací prózy Karla Čapka Doktorská pohádka

Nominace k přímému postupu:
ZUŠ Prostějov s inscenací prózy Alexandry Berkové Magorie



Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou 2000, národní přehlídka venkovských divadelních souborů

Doporučení do širšího výběru:
Na 5. místě:
DS bratří Mrštíků z Boleradic se hrou J. K. Tyla Tvrdohlavá Žena
Na 4. místě:
DS "Na štaci" Němčice nad Hanou se hrou Jiřího Štefla a Petra Vaňka Medicínské historky
Na 3. místě:
DS KS Velká Bystřice se hrou Pavla Dostála První muž, kterého potkám...
Na 2. místě:
Kroužek divadelních ochotníků ve Hvozdné se hrou A. a V. Mrštíků Maryša
Na 1. místě:
Divadlo Antonína Vorla, Křenovice se hrou Friedricha Dürrenmatta Herkules a Augiášův chlív

Nominace k přímému postupu:
DS bratří Mrštíků z Boleradic se hrou J. K. Tyla Paličova dcera
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':