Databáze českého amatérského divadla

Texty: Roztoky, Excerpce pro MČAD 1998-2002

ROZTOKY o.Rakovník
Dne 7. a 8. 3. 1948 sehrála Tělovýchovná jednota Sokol Roztoky v sále u Hornofů hru Fr. Baleje "Vlast máti až nás zavolá" - k oslavě narozenin T.G.M. Roku 1956 byl div. kroužek doplněn novými členy a 26.8. jeho členové sehráli "Vojnarku". V květnu 1958 ustaven Divadelní soubor ZV ROH TOS Roztoky - první hra "Svátek pana ředitele" , po úspěchu Gogolova "Revizora" soubor zařazen do kategorie B. Za necelé tři roky nastudoval 9 her, které měly 24 repriz v místě i okolí. S pásmem "Deset dnů, které otřásly světem" soubor postoupil do krajské soutěže malých jevištních forem. R. 1960 se stal vítězem okresního kola soutěže, zúčastnil se krajské přehlídky v Mělníce a získal v rámci kraje 3.
místo. Rovněž v r. 1960 se hrou "Přísaha" zúčastnil celostátní soutěže vesnických div. souborů i krajské div. přehlídky v Mělníce. (Tesařová)
Obecní kronika - OÚ Roztoky
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':