Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kročehlavy, excerpce pro MČAD 1998-2002

KROČEHLAVY o.Kladno
Spolek divadelních ochotníků Bedřich Smetana v Kročehlavech - Štěpánově zal.1898
SOkA Kladno č.212
Pěvecké a dramatické sdružení dělnické v Kročehlavech pro pěstování pěveckého, dramatického a hudebního umění zal.1911
SOkA Kladno č.533
ÚMDOČ 1922: Dram. sdruž. dělnické, Těl. jed. Sokol, Jednota čsl. střelců
Beseda “Jan Hus” v Kročehlavech uspořádá dne 22.února 1880 divadelní představení v hostinci pana Maršnera v Kročehlavech: “Diblík, šotek z hor”. Obraz z venkovského života v 5 jednáních podle románu G.Landové od “La petite feudete” od Birch.Pfeiferové. (Svobodný občan č.8 z 21.února 1880)
Beseda “Jan Hus” v Kročehlavech uspořádá dne 7.března 1880 v hostinci p.Maršnera v Kročehlavech divadelní představení: “Život za přítele aneb Zasnoubení před popravou”, obraz ze života francouzského ve 3.jednáních od Aubigniho, přeložil J.K.Tyl. Úplně nové dekorace, pohyblivé moře, plachetní loď, ohňostroj obstará pan Landa. (Svobodný občan č.10 z 6.března 1880)
Beseda “Jan Hus” v Kročehlavech uspořádá dne 21.března 1880 v hostinci pana Maršnera v Kročehlavech divadelní představení: “Návrat z Bosny, aneb Slze lásky”, obraz ze života ve 2 jednáních. Na to: “Hrdinové”, rýmovaná veselohra ve 2 jednáních. Sbor “Jen pijte kamarádi” a “Vzhůru bratři” přednesou p.ochotníci. Píseň “Onť jest můj život”, přednese p.Kubišta, “Ona mne neznala”, přednese pan Landa. (Svobodný občan č.12 z 20. Března 1880)
Beseda “Jan Hus” v Kročehlavech uspořádá v neděli dne 11.dubna 1880 v hostinci p.Maršnera v Kročehlavech divadelní představení: “Panošovo šelmovství aneb Dívčí lesť”, rytířská veselohra ve 3 jednáních. Účinkovati budou sl.Machova a pp.Panovský, Brož, Vyskočil, Landa, Vostrej, Kubišta, Souček, Kopic, Šlapnička a Průša. (Svobodný občan č.15 z 10.dubna 1880)Beseda “Jan Hus” v Kročehlavechuspořádá dne 23.května 1880 divadelní představení v hostinci pana Maršnera v Kročehlavech: “Pytlák”, obraz ze života venkovského se zpěvy ve 4.obrazech od J.Landy. Účinkovati budou sl.Hrudkova a Machova, pak paní Landová, pp.Panovský, Hering, Maršner, Zeithammer, Čaj, Kubišta, Vostrej, Pospíšil ml., Souček, Landa a Pospíšil st. (Svobodný občan č.21 z 22.května 1880)

V místě uvedeno:
?? "1931 ochotníci provedli představení na tamní malé scéně. Spolek pro postavení katolického kostela v Kročehlavech. Inspirátory těchto her je několik lidí z Kročehlav." Nejasný zdroj, proto do vyjasnění neuplatňujeme. VŠ091202
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':