Databáze českého amatérského divadla

Texty: Mnichovo Hradiště, P.A.Marek o představitelce Moniky 1873

Spanilá děvo !
Viděl jsem Tebe. Viděl jsem Tě v mistrném vykonávání důležité Tvé úlohy. Slyšel jsem Tvůj zvonkový, srdce jímající hlásek. Přijal jsem přísné Tvého oka rozkazy. Pak i líbezný úsměv Tvých úst a zkormoutil se konečným Tvým zkormoucením. Posvátný dějepis vypravuje nám, že se v lidské podobě zjevovali andělé. Tvůj zjev se zdál toho obnovou býti. Národ, který takové drahokamy plodí, roste ve své ceně a jest milování hoden. Kdož by ho nemiloval ? Ptá se těchto řádků pisatel.

Napsal Libuňský jemnostpán P. Antonín Marek představitelce jedné z hlavních rolí v mnichovohradištské inscenaci Kolárovy Moniky 1873.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':