Databáze českého amatérského divadla

Texty: Informace Městského muzea o oponě

Naše stručná informace zní:

SADSKÁ o.Nymburk
V 60. letech 19.st. měli divadelní ochotníci malovanou oponu.

15.3.05
O informaci požádal JV.
kralova@mesto-sadska.cz

31.3.05 odpověď Kulturní a informační centrum města Sadská, Palackého nám. 257. Sadská, tel: 325 594 329, E-mail kic@c-box.cz, řed. Hana Skalová.
Opona je v městském muzeu, o vyřízení požádáno Městské muzeum.

31.3.05
Polabské muzeum, pobočka Městské muzeum v Sadské, řed. RNDr Drahomíra Krátká, tel. 325 594 521, E-mail info@polabskemuzeum.cz
Odkazuje na čl. Muzeum a současnost. Středočeský vlastivědný sborník, sv.16, 1998, vyd. Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy. Tam jsou údaje o oponě, které potřebujete.
Tam je i foto opony. Jinou nemůže poskytnout.

Citace:
V r. 1923 bylo zadáno malíři Janu Novotnému z Nymburka obnovení kulis, přemalování opony a obnovení portálu za 2 500 Kč. Pozdější informaci nemáme.

2006 Opona vystavena, foto Jiří Valenta
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':