Databáze českého amatérského divadla

Texty: Drozdov, Excerpce pro MČAD 1998-2002

DROZDOV o. Šumperk
Ochotnická činnost probíhala již před I.svět. válkou. Po roce 1918 vznikly spolky Národní jednota a Omladina, které mezi sebou trochu soupeřily. Hrály se převážně lidové a vlastenecké hry od českých autorů. Činnost byla ukončena okupací v roce 1938. K obnovení došlo až po II.svět.válce pod názvem Osvětové besedy. V roce 1956 hra Vojnarka - hostování v okolí 14x, Ulička svobody - repríza 2x, V tichém domě na Čertovce - repríza 5x, v roce 1958 Kalibův zločin. V obci hráli na oplátku ochotníci ze sousedních obcí Václavova, Jedlí, Lesnice, Rovenska, Brníčka, Kosova.
V 60tých letech byla divadelní činnost ukončena. (Smyčková)
Podklady zpracoval starosta obce E.Baier.
Činnost již před 1. svět. válkou. Spolky: Národní jednota, Omladina. Datum vzniku nezmapováno. Činnost pokračovala až do okupace 1939. Po válce se obnovila částečně činnost v r. 1956 pod názvem Osvětové besedy, a to hrou Al. Jiráska Vojnarka, Mahenova Ulička odvahy. Po r. 1958 činnost zanikla.(Medlík)DROZDOV o.Šumperk nebo Olomouc
DS OB a ČSM uvedli Potopu světa /Klicpera/.
OD1956/2,s.44.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':