Databáze českého amatérského divadla

Texty: Brno-Jundrov, Excerpce pro MČAD 1998-2002

BRNO – JUNDROV o. Brno-město
Ochotnické divadlo za první republiky neslo v Jundrově název Černobílá scéna. Tvořili je především členové Sokola. Hrávalo se v sokolovně a v restauracích Beseda (už zbouraná) a U Putnů. Vedoucí osobností byl Viktor Hanuš.
V r. 1939 byl ze členů jiných brněnských likvidujících souborů založen Spolek divadelních ochotníků. Repertoár zahrnoval hry tradiční (Kříž u potoka) i náročnější kusy (Mirandolina). V r.1943 měl Spolek 58 členů, deset bylo činných. (Zbořilová)

Ochotnické divadlo mělo v místě dlouhou tradici. Když začaly tyto spolky zanikat, z iniciativy několika lidí 1939 byl založen Spolek divadelních ochotníků. Protože členy byli zkušení divadelníci z likvidujících souborů, dosáhl počet her spolku brzy vysokého čísla 77. Repertoár byl tradiční,osvědčený, ale na jeviště se dostaly i některé málo hrané kusy /Mirandolina/. 1943 měl spolek 58 členů, z toho 10 činných.
In: Ve službách Thalie II. s.215.

ZBOŘILOVÁ, Libuše: Soubor informací pro MČAD. Rkp. 1998. 8 s. kART.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':