Databáze českého amatérského divadla

Texty: PÁCL, Radvan: Přehlídka Činoherní klub uvádí v červnu 2021. AS 3.5.2021.

Přehlídka Činoherní klub uvádí v červnu 2021

Přehlídka Činoherní klub uvádí nabídne v průběhu června jedenáct představení.

Vážení a milí přátelé amatérského divadla, třebaže se původní představení plánovaná v rámci naší přehlídky na květen 2021 neuskuteční, nepřijdete o ně, poněvač jsme pro ně hned na začátku června našli nové termíny:

Soubor Žumpa / Nučice bude hrát v našem divadle Grahamovo PŘIZNÁNÍ ve čtvrtek 3. června v 19:30 hodin; soubor Divadýlko na dlani z Mladé Boleslavi představí svého (f)RACKA podle A. P. Čechova v sobotu 5. června a na neděli 6. června jsme pro Vás přichystali dvě představení – PUNKOVOU POHÁDKU Divadla KoMa v 15:00 hodin a v 19:30 hru ÚL kladenské divadla V.A.D.

Vzhledem k tomu, že naposledy jsme mohli uvést vystoupení souboru Strop je nahoře, podlaha je dole v říjnu loňského roku, rozhodli jsme se přidat k červnovým představením ještě dalších sedm. Vedl nás k tomu přirozený optimismus, jak ze strany naší, tak ze strany souborů. A tak soubor The Drama Queens u nás dokonce uvede svoji premiéru Shafferovy BLACK COMEDY (v anglickém jazyce 25. a 26. 6.). Vystoupení Dismanova rozhlasového dětského souboru bylo spolu s Divadlem Dagmar plánováno pro loňský rok, a i když nebudou tyto soubory spolu vystupovat v jednom večeru, jak jsme původně chtěli, chápeme účast „Dismaňáku“ 9. června (19:30) a Divadla Dagmar 13. června (20:00) jako významný počin, zvlášť v možnosti nahlédnout práci Jany a Hany Frankových. (Snad se příště podaří spojit oba soubory v jeden večer.) Soubor ze Slavičína SemTamFór zahraje v Činoherním klubu v pátek 18. 6. dramatizaci románu Patricka Ryana JAK JSEM VYHRÁL VÁLKU, v sobotu 19. 6. představí soubor Reservé ze ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě svoji novou inscenaci zRÁDCI LIDU (s podtitulem Proces nejen s Miladou Horákovou) a Divadelní sekce Praha s hrou Jiřího Havelky SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ doplní 20. 6. červnovou skladbu naší celoroční přehlídky.

Věříme, že zájem ze strany souborů ocení i diváci. – Vždyť jsme se tak dlouho neviděli. Abychom zjistili, jestli se ještě poznáme, pojďme to v červnu zkusit do Činoherního klubu, Ve Smečkách 26 za 90 Kč za vstupenku. (I když povolená kapacita bude asi jen kolem osmdesáti diváků a k tomu ještě přibudou hygienická omezení, o kterých Vás budeme včas informovat.)

Srdečně Vás k nám zveme, než se rozjedete do Volyně a na Hronov. V Kalendáriu na webu AS najdete všechny potřebné informace k inscenacím a souborům.

Dramaturg přehlídky

Autor: Radvan Pácl
narodni-informacni-a-poradenske-stredisko-pro-kulturu-z8543
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':