Databáze českého amatérského divadla

Texty: Stuchlíková, Hana, Josefův Důl, pozvánka na JDJ 2016

Josefodolské divadelní jaro

Do Jizerských hor přišlo po zvláštní zimě jaro. A s ním do Josefova Dolu opět divadelní přehlídka. Letos DS J. K. Tyl Josefův Důl pořádá již 26. ročník. Pokud se ohlédneme zpět, začátky byly snad trochu rozpačité, členové spolku neměli s pořádáním takové akce žádné zkušenosti. Ale během celkem krátké doby se stala josefodolská přehlídka venkovských ochotnických souborů pojmem mezi ochotníky a rok od roku přijímáme víc a víc žádostí o účast.
Nás, jako pořadatele, tento zájem opravdu velmi těší, ale na druhé straně cítíme velkou odpovědnost za bezchybný průběh celého divadelního víkendu.
Přípravy na JDJ začínají již v závěru předchozího roku, kdy je zapotřebí vyplnit a poslat mnohé žádosti. Poté následují někdy i složitá jednání a korespondence se soubory, sponzory, porotci, seminaristy, je zapotřebí zorganizovat ubytování a stravování účastníků, v neposlední řadě zařídit revizi technického zařízení, hasičských přístrojů, popřípadě dokoupit další potřebné náležitosti technického charakteru – zvukové a osvětlovací.
Přichází finišování organizace přehlídky – úklid divadelních prostor, výzdoba divadla a řada drobných „drobností“
Pak přichází den D – přehlídka může začít. Nyní už si jenom přát přízeň počasí, plné divadlo spokojených diváků, odborné debaty divadelníků, ale i přátelské posezení se známými. Letošní přehlídka je již ve stadiu konečných příprav a proto přeji všem – pořadatelům, účastníkům i divákům – příznivou konstelaci hvězd a hladký průběh Josefodolského divadelního, které bude probíhat ve dnech 5.5. - 8.5.2016 .
Srdečně zveme všechny diváky, kteří fandí divadlu a zvláště tomu ochotnickému.

Za pořadatele Hana Stuchlíková, jednatelka spolku
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':