Databáze českého amatérského divadla

Texty: HULÁK, Jakub: Mladá scéna 2020 zrušena. AS 21.4.2020.

Mladá scéna 2020 zrušena

Vážení pořadatelé krajských přehlídek mladého divadla, vedoucí souborů, pedagogové a všichni mladí divadelníci a zájemci o mladé divadlo, vzhledem k současnému stavu a vývoji mimořádných opatření vlády jsme po konzultaci se spolupořadateli rozhodli zrušit celostátní přehlídku Mladá scéna 2020, a to bez náhrady.
Studentské

Mladá scéna do značné míry stojí na středoškolácích, kteří se ale už do konce školního roku v podstatě nemohou legálně sejít a zkoušet, poslední ročníky jsou navíc zatíženy posunutými termíny maturit a přijímacích zkoušek. Podobně obtížný by byl podle všeho návrat k divadelní práci i pro vysokoškolské studenty. Pokud se souborům podaří přenést rozdělanou práci na inscenaci do dalšího školního roku, bude nejlepší, když ji na jaře 2021 znovu přihlásí do krajské přehlídky. Mladá scéna v náhradním termínu na podzim 2020 by podle našeho názoru vnesla do postupového systému jen zmatek a oslabila by následující ročník.

Pokud někteří pořadatelé postupových kol uvažují o tom, že by svou přehlídku realizovali v náhradním termínu jako nepostupové setkání či dílnu, budou mít naši podporu.

Těšíme se, že na podzim zahájíme přípravy 18. ročníku Mladé scény, která proběhne v roce 2021.

Jakub Hulák NIPOS-ARTAMA, Praha

Autor: Jakub Hulák
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':