Databáze českého amatérského divadla

Texty: HRDINOVÁ, Radmila: Jiráskův Hronov s hvězdami, 89. Jiráskův Hronov 2019, Právo 2. 8. 2019

Jiráskův Hronov s hvězdami

Divadelní festival s nejdelší tradicí, přehlídka vrcholného amatérského divadla Jiráskův Hronov, otevře svůj 89. ročník v sobotu 3. srpna. Do 10. srpna nabídne na padesát inscenací. Objeví se v nich i uznávané herecké hvězdy.

„Mezi hlavní taháky určitě patří držitel Ceny Thálie za rok 2016 mim Radim Vizváry, který do Hronova přiveze inscenace Pejprboj a Solo. Diváci se mohou těšit na inscenaci brněnského Buranteatru 39 stupňů v hlavní roli s Michalem Isteníkem, známým ze seriálu Most! Doporučuji i Geisslers Hofcomoedianten a jejich představení Tři ženy a zamilovaný lovec,“ říká programový ředitel festivalu Jan Julínek.
V podání amatérských herců budou uvedeny Havlova Audience, Hrabalovy Ostře sledované vlaky, Dostojevského Bílé noci, Dürrenmattova Návštěva staré dámy i řada původních autorských her a pohádek pro děti.

„Festival Jiráskův Hronov patří i vzdělávání a workshopům. Pro divadelníky je připraveno dvanáct praktických seminářů a diskusní skupiny Problémový club a Hydepark, do kterých je přihlášeno na dvě stě seminaristů z celé republiky,“ dodává Julínek.

Radmila Hrdinová

Související Osobnosti

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':