Databáze českého amatérského divadla

Texty: HERBST, František: Divadelní přehlídka (Trhové Sviny 2019, program, ocenění). Trhovosvinské listy 5/2019, str. 18.

Divadelní přehlídka
V Kulturním domě Trhové Sviny proběhl další ročník Krajské postu-pové přehlídky venkovských divadel. V pátek 12. a v sobotu 13. dubna k nám zavítaly čtyři venkovské ochotnické soubory. Kromě pravidel-ných účastníků divadelní přehlídky se u nás premiérově představil divadelní soubor z Čejetic, který přehlídku zahájil s komedií Antonína Procházky Přes přísný zákaz dotýká se sněhu. Sobotní program otevřel dopoledne Divadelní spolek Rolnička Hořice na Šumavě s pohád-kou Jak byla čertům v pekle zima, odpoledne program pokračoval zná-mou komedií Marca Camolettiho Do pyžam v nastudování Ochotnické jednoty Brloh, Divadelní a osvětový spolek FIKAR Nadějkov přivezl další komedii Antonína Procházky Ve státním zájmu a večer měli diváci možnost shlédnout autorskou divadelní komedii Miloslava Pikolona Jednou ty, jednou já, v podání souboru PIKI Volyně.
Všechna představení pozorně sledovala tříčlenná režisérská porota ve složení Rudolf Felzmann, René Vápeník a Jaromír Kejzlar. Porotci provedli s účinkujícími rozbor každého představení a nakonec vybrali k postupu na Národní divadelní přehlídku Krakonošův divadelní pod-zim do Vysokého nad Jizerou soubor PIKI Volyně s hrou Jednou ty, jed-nou já. Že se uvedená představení líbila nejen divákům, ale i odborné porotě, svědčí následující udělené ceny a čestná uznání.
Cena za autorsko-herecký přínos Miloslav Pikolon v inscenaci Jednou ty, jednou já
Cena DS PIKI Volyně za inscenaci Jednou ty, jednou já
Cena za herecký výkon Kryštof Hofman v inscenaci Přes přísný zákaz dotýká se sněhu
Cena za herecký výkon Michaela Škotková v inscenaci Přes přísný zákaz dotýká se sněhu
Cena za hudební dramaturgii DaOS FIKAR Nadějkov v inscenaci Ve státním zájmu
Čestné uznání za herecký výkon Jan Jaroš v inscenaci Přes přísný zákaz dotýká se sněhu
Čestné uznání za herecký výkon Hana Bauerová v inscenaci Do pyžam
Čestné uznání za herecký výkon Vlastimil Švarc v inscenaci Do pyžam
Čestné uznání za herecký výkon Božena Dvořáková v inscenaci Ve státním zájmu
Čestné uznání za herecký výkon Stanislav Nový v inscenaci Jednou ty, jednou já
Čestné uznání za herecký výkon Monika Zábranská v inscenaci Jednou ty, jednou já
Velmi potěšující na letošním ročníku divadelní přehlídky byl značný divácký zájem. Za to patří všem, kteří si našli cestu do kulturního domu, velké poděkování od účinkujících, poroty a také pořadatelů.Budeme se těšit na shledanou zase za rok na divadelní přehlídce.
František Herbst

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':