Databáze českého amatérského divadla

Texty: Amaterská Scéna: Výsledky krajských přehlídek amatérských loutkářů 2019 (Turnovský drahokam, Pražský Tajtrlík, Skupovy Strakonice). AS 3.4.2019.

Výsledky krajských přehlídek amatérských loutkářů

Turnovský drahokam, Pražský Tajtrlík a Skupovy Strakonice již znají své vítěze.


Turnovský drahokam 2019

Již dvacátý devátý ročník loutkářské postupové přehlídky Turnovský drahokam 2019 se konal o víkendu 15.-17. března 2019. K vidění bylo jedenáct inscenací, s kterými se soubory účastnily výběrové přehlídky o postup na Loutkářskou Chrudim. Letošní festivalový program byl velice vyrovnaný. Porota se po zhlédnutí všech inscenací rozhodla neudělit nominaci, ale do širšího výběru doporučit pět inscenací.

Doporučení do programu 68. loutkářské Chrudimi:

Divadlo na kliku, Liberec s inscenací Jak přišlo jaro
ZIP ZUŠ Chlumec nad Cidlinou s inscenací ZASE-ZASE-ZASE
U kafíčka ATV ZUŠ Turnov s inscenací Babičky a bráška Králík
Vozichet Jablonec nad Nisou (Ruda Hancvencl) s inscenací Malý, hubený a jednooký
ČMUKAŘI Turnov s inscenací Čert to vzal

Ocenění lektorského sboru Turnovského drahokamu:

Souboru Divadlu na kliku, Liberec za animaci loutek Souboru ZIP ZUŠ Chlumec nad Cidlinou za spontánní herecký projev Souboru U kafíčka ATV ZUŠ Turnov za pozitivní přístup k černému humoru Souboru Vozichet Jablonec nad Nisou (Ruda Hancvencl) za výtvarnou a hereckou stylizaci Souboru Za dveřmi ZUŠ Chlumec nad Cidlinou za výběr aktuálního tématu současné mladé společnosti Souboru TDS A. Marka Turnov za práci s atmosférou prostřednictvím hudby a světla Daniele Weissové za loutkoherecký pro­jev

Putovní diváckou cenu si odnesl soubor Vozichet Jablonec nad Nisou (Ruda Hancvencl) za inscenaci Malý, hubený a jednooký


Pražský Tajtrlík 2019

Divadélko Frydolín TJ Sokol Hostivař a občanské sdružení Tyjátr pořádali o víkendu 23.–24. března 2019 patnáctý ročník loutkářské postupové přehlídky Pražský Tajtrlík, kterého se zúčastnilo šest loutkářských souborů.

Nominace na 68. loutkářskou Chrudim získal soubor Na Holou s inscenací Všetečka. Doporučen do širšího výběhu 68. loutkářské Chrudimi byl soubor Akafuňky s inscenací Detektiv Kalle má podezření
Ceny poroty, která pracovala ve složení Irena Marečková, Vladimír Tausinger a Miroslav Hartman bylo uděleno:

Hanušovi „Hanymu“ Tycíchovi za roli Všetečky a okouzlující herectví
Ludvíkovi „Říhovi’ Řeřichovi za režii inscenace Všetečka divadla Na Holou
Souboru Akafuňky za výběr předlohy a inscenačních prostředků hry Detektiv Kalle má podezření
Souboru Kašpárek – Sokol Pražský za hledání, jak přiblížit dětem operu
Jiřímu Reindlovi za vtipné autorské inscenování hry Kvido a kouzelná škola


Skupovy Strakonice 2019

Celkem devět inscenací se představilo ve Strakonicích od 21. března do soboty 23. března na 54. ročníku krajské loutkářské přehlídky Skupovy Strakonice.

Děti s nadšením sledovaly pohádky O zatoulané písničce, Zvířátka a loupežníci, Větrná pohádka, Honza. Honza? Honza!, Honzova komedie s čerty, Angatar, O dobré duši, Deidré, “Koledu nebo…".

V sobotu po uvedení poslední inscenace rozhodl lektorský sbor, který pracoval ve složení Daniela Weissová, Jaroslav Ipser, Petr Záruba o doporučení do širšího výběru LS Radost Strakonice s inscenací Deidré a dále doporučila inscenaci Angatar souboru Přespolní, Březnice do doplňkového programu festivalu Loutkářská Chrudim.

Autor: Amaterská Scéna
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':