Databáze českého amatérského divadla

Texty: Jičín, Státní okresní archiv, Miletín, Výpis z fondu DS Erben

SOkA Jičín, Fond Spolek divadelních ochotníků Erben Miletín, AP 312
Zkoumaql Jiří Valenta 2003.
Fond obsahuje:
Fasc. 1 - Plakáty 1874 - 1925
Fasc. 2 - Plakáty 1926 - 1952
Zachycuje úplnou produkci spolku ve dvou knihách vlepených plakátů.

Kart. 1 - Stručný nástin dějin ochotnického divadla v MIletíně, Freiberk, František, učitel, tč. místopředseda. Rkp. 1897. Zde opis z r. 1940, 8 s.

Dle přípisu ONV v Hořicích (okresní rady osvětové) byla z pověření Min. informací organizována Dotazníková akce kde se hraje divadlo. Dotazník bylo třeba vrátit do 28. 12. 1948.

Dle Vývoje původce fondu (zprac. Jindř. Francek) bylo 1878 vydáno Provolání k nesvornosti herců a nezřízené kritice obecenstva.,

Kopie: 1927 SDO Erben oznamuje Městské radě konání oslav 100 výročí trvání divadla v Miletíně a žádá o protektorát Městské rady. (kopie viz Miletín)
1895 zakázáno, po odvolání bylo představení Na zdar Matice povoleno c.k.místodržitelským radou v Hradci Králové (kopie viz Miletín)
1861 německy psané povolení her Ženich z hladu a Rekrutýrka v Kocourkově. .

Související Soubory

Související Organizace

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':