Databáze českého amatérského divadla

Texty: PÁCL, Radvan: A na závěr 2018. AS-přehlídky a festivaly, 3.10.2018.

A na závěr 2018

„Činoherní klub uvádí:“ DS Ty-já-tr / HROBESO a Schimmelpfennigův ZLATÝ DRAK Aneb: Co nelze vyjevit v podobě, která odpovídá naší přirozené omezenosti. Patnáct let existuje v Činoherním klubu o.p.s. projekt „Činoherní klub uvádí:“ (za tu dobu tu 136 souborů z celé České republiky odehrálo 230 představení). Jeviště ČK se tak stalo místem, které skýtá příležitost zvát neprofesionální herce, soubory a divadelníky z Prahy, Čech, Moravy a Slezska. Je to prostor, kde jednou nebo dvakrát za měsíc může být divák přítomen setkání s lidskou činností ze záliby a může prožít její proměnu v divadelní zážitek.

Činoherní | Hudební

A NA ZÁVĚR 2018

„Činoherní klub uvádí:“ DS Ty-já-tr / HROBESO a Schimmelpfennigův ZLATÝ DRAK
Aneb: Co nelze vyjevit v podobě, která odpovídá naší přirozené omezenosti.

Patnáct let existuje v Činoherním klubu o.p.s. projekt „Činoherní klub uvádí:“ (za tu dobu tu 136 souborů z celé České republiky odehrálo 230 představení). Jeviště ČK se tak stalo místem, které skýtá příležitost zvát neprofesionální herce, soubory a divadelníky z Prahy, Čech, Moravy a Slezska. Je to prostor, kde jednou nebo dvakrát za měsíc může být divák přítomen setkání s lidskou činností ze záliby a může prožít její proměnu v divadelní zážitek.

V letošním roce nás potěšily: Divadelní soubor Diverzanti / Brno / (NE)CHTĚNÁ ÚTĚCHA, Divadýlko na dlani / Mladá Boleslav / BYLO NÁS PĚT aneb KLUCI NESTÁRNOU, Divadelní spolek Krakonoš / Vysoké nad Jizerou / Jiří Janků a Petr Svojtka / BEDŘICH SMETANA: THE GREATEST HITS, Divadlo Václav / Václavov / Bengt Ahlfors / POSLEDNÍ DOUTNÍK, Divadelní společnost Jablonský / Jindřichův Hradec / Martin Porubjak / GOLDONIÁDA a další.

Posledním souborem letošní přehlídky „Čk uvádí:“ bude v neděli 14. října DS Ty-já-tr / HROBESO s inscenací hry Rolanda Schimmelpfenniga ZLATÝ DRAK. Roland Schimmelpfennig (1967) patří k nejhranějším německy píšícím autorům. Působí jako dramatik, dramaturg, překladatel a pedagog. Jako autor říká: „Přiznám se, že jsem silně ovlivněn tvorbou klasiků. Když se například ocitnu ve slepé uličce a nevím, jak s textem dál, vracím se k Shakespearovi nebo Molièrovi. Nesnažím se s nimi porovnávat, snažím se od nich učit. Rád se taky vracím k antickým dramatikům, nejvíc k Euripidovi a Sofoklovi.“ Zlatý drak je tragikomedie ze stejnojmenné thajsko-čínsko-vietnamské restaurace. „Korektní road-movie vytrženého zubu, který umí léčit.“ V překladu Petra Štědroně a v režii Štěpána Pácla, v dramaturgii Luďka Horkého, s hereckou spoluprací Jiřího Panznera a s herci souboru Hrobeso: Vojtěch Klinger, Jana Kobesová, Veronika Lapková, Ondřej Pečený, Radek Šedivý. Vznikla inscenace, která prozrazuje mnohé o nás samých tady a dnes a zároveň zatajuje, co nelze vyjevit v podobě, která odpovídá naší přirozené omezenosti.

Autor: Radvan Pácl
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':