Databáze českého amatérského divadla

Texty: Písek, Duhové divadlo 2012 - stručné informace. Web Duhové divadlo.

Duhové divadlo 2012

7.ročník se uskutečnil 1. – 2.června 2012 v Písku.
Zúčastnilo se 262 mladých herců z celkem 14 souborů základních a středních waldorfských škol – Písek 3x, Semily 2x, Brno 2x, Ostrava 3x, Č. Budějovice, Příbram , Praha Jinonice, Vác

I tento ročník byl mezinárodní. Představení Fukár Barka nastudoval soubor složený z žáků 7. třídy písecké ZŠ Svobodné a žáků z waldorfské školy v maďarském Vácu. Tyto dvě školy spolu uzavřely partnerství a v rámci evropského projektu Comenius připravili divadelní představení v angličtině. Všechny loutky i kulisy vytvořili mladí herci sami.

K vidění bylo 20 představení: zde program

Organizačně přehlídku zajišťuje 20 dobrovolníků z řad rodičů, učitelů a příznivců divadla ve svém volném čase a zadarmo.

Přehlídku jako již tradičně zahájila hostitelská ZŠ Svobodná s konverzační komedií C. Goldoniho Vějíř.

Jedním z typických rysů přehlídky je vždy výběr klasických divadelních her. Souvisí to se vzdělávacím aspektem dramatické výchovy na waldorfských školách.V programové nabídce 7. ročníku byla převaha komedií od velikánů jako W. Shakespeare, C. Goldoni, apod., ale našli jsme zde i jiné žánry jako Čapkovu alegorii Ze života hmyzu či Hrubínovu pohádku Kráska a zvíře. Nejstarší účastníci přehlídky, středoškoláci z waldorfského lycea v Ostravě a v Semilech přijeli s autorskými představeními inspirovanými hledáním své životní cesty.

Profesionálním hostem bylo a originální inspiraci mladým hercům nabídlo mladé profesionální divadlo Já to jsem Víti Marčíka juniora s oceněným představením Pinocchio.

Slavnostní zahájení:
V roce 2012 organizátoři využili šťastného čísla sedm. Šlo o 7. ročník, a proto při zahájení stálo na jevišti sedm „dobrých sudiček“ přehlídky: Pan starosta Ondřej Veselý, paní místostarosta Hana Rambousová, za naše podporující Město Písek, ředitelka přehlídky Jitka Čápová, jedna ze zakladatelů celé akce Magdaléna Šimonková, vedoucí souboru z maďarského Vácu a dva zástupci dětí – Šťepán Staněk, žák 9. ročníku ZŠ Svobodná, kterého láska k divadlu podpořená rodinou i školou dovedla až k přijetí na divadelní konzervatoř v Praze a odvážný prvňáček Kryštof, jako symbol těch, kteří zde jednou budou také hrát.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':