Databáze českého amatérského divadla

Texty: Písek, Duhové divadlo 2015 - stručné informace. Web Duhové divadlo.

Duhové divadlo 2015

10. ročník se uskutečnil 5. 6. – 6. 6. 2015 v Písku. Na přehlídku přijelo 296 účinkujících. Vystoupilo celkem 16 souborů základních a středních waldorfských škol z celé ČR: ZŠ – Písek 3x, Brno, Praha Dědina 2x, Č. Budějovice, Pardubice, Ostrava 2x, Praha Jinonice, Semily, Příbram 3x a SŠ -W lyceum Semily.

K vidění bylo 25 představení na pěti scénách – v Divadle F. Šrámka, v Divadelce, v Divadle Pod čarou, v Loutkovém sále a Velkém sále Kulturního domu. Divácký zájem byl veliký. Pátek dopoledne nestačila ani kapacita největšího divadla. Po celou dobu přehlídky byla hlediště zaplněna vždy z 80%. Přehlídku navštívilo cca 1000 diváků. Pro všechny bylo vstupné zdarma.
Organizačně přehlídku zajistil tým složený ze tří hlavních organizátorů – manažerek a ekonoma a 20 dobrovolníků z řad rodičů, učitelů a příznivců divadla.

Přehlídku již tradičně zahájila hostitelská ZŠ Svobodná. Letos potěšila známou pohádkou S Čerty nejsou žerty. Výkony dětí byly obdivuhodné. Hrály s nadšením a zvládly obsáhnout celý prostor velkého divadla a strhnout diváky ke spoluprožívání příběhu. Programová nabídka byla co do žánrů velmi pestrá. Viděli jsme hry světových autorů jako O. Wilde, W. Shakespeare, ale inspirací byli i čeští humoristé jako J. Werich, Z. Svěrák. Vážnější žánr reprezentovalo autorské představení Se strachem o střetu dvou světů a Život? O hledání životní cesty.
Letošní účastníci odvážně přinesli i čtyři autorská představení. A zejména představení Pan a paní Fantomasovi bylo na vynikající úrovni. Děti se projevily jako zkušení herci a divadelní řemeslo zvládaly na vysoké úrovni.
Nejmladší diváci mohli letos volit mezi třemi pohádkami –S čerty nejsou žerty, Deváté srdce a Tři sestry.

Každoročně mohou účastníci přehlídky a nejširší veřejnost čerpat inspiraci od profesionálního hosta přehlídky. Letos jsme propojili přehlídku s projektem Divadlo na ulici a návštěvníci mohli shlédnout tři představení profesionálních hostů s pouličními představeními. Divadlo Minor, Squadra Sua a bublinář V. Strasser.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':