Databáze českého amatérského divadla

Texty: DS NaTahu : Smutná zpráva - Emilie DYNTEROVÁ, Divadelní HROMADA, podzim-zima 2017, str. 35

SMUTNÁ ZPRÁVA.

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 nás dostihla smutná zpráva: navždy do divadelního nebe odešla naše režisérka, herečka, kamarádka i náš velký vzor paní Emilie Dynterová.
Od roku 1945 sehrála ve 29 hrách 189 představení. Za své role obdržela několik ocenění za herecký výkon, jednu z nevyšších, Cena za herecký výkon v roli Ambry ve hře Aldo Nikolaje Tři na lavičce získala na 49. Jiráskově Hronově v roce 1979.
Režírovala 8 her, které měly 73 repríz. Svou režisérskou práci věnovala hlavně českým pohádkám a českým klasikům, i za to byla několikrát oceněna na krajských divadelních přehlídkách. Velkou zásluhu měla na vzniku Místopisu českého amatérského divadla, spolupracovala na údajích o červenokosteleckém divadle. Za to vše převzala v roce 2005 Zlatý odznak J. K. Tyla. Ve čtvrtek 16. listopadu 2017 jsme se s ní na červenokosteleckém hřbitově rozloučili.
Za DS NA TAHU Červený Kostelec Pavel Labík
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':