Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Den divadla ve Zličíně - program, informace 2016.

Den divadla ve Zličíně 2016

19. říjen 2016

Den divadla ve Zičíně 2016

Vážení sousedé i nesousedé, s radostí Vás zveme již podruhé na zličínský divadelní festival, který se koná 5. listopadu 2016 ve zličínské hasičárně. Nabízíme divadelní kvalitu a věříme, že Vás pobavíme. 4 z uvedených představení jsou účastníky celostátních kol soutěžních divadelních přehlídek. Těšit se můžete opět i na profesionálního mima Vojtěcha Svobodu. Z naší široké nabídky si určitě vyberete. Proto PŘIJĎTE!!


9:30
Pod horou Atkorou

Autorské představení souboru UŽVAK původně inspirované knihou spisovatelky Renée Holler „Druidovo tajemství“

Příběh dobrodružný, lehce detektivní s prvky fantasy

Při jeho tvorbě jsme se ocitli v časech Keltů, druidů i lesních čarodějů, kdy život byl ještě plný kouzel a rituálů. Ve vsi pod horou Atkorou se však odehrává také příběh detektivní – to když se dětská parta rozhodne přijít na kloub podezřelým krádežím přímo ve vsi – aby je dospělí také jednou začali brát vážně. Děti ovšem v tu chvíli netuší, do čeho se to namočily. A jak to dopadne? Nechte se překvapit!!

Doporučeno divákům od 6 let, délka představení 45 minut


11:00
Kudy chodí malý lev

Poetickou i napínavou pohádku o dopívání malého lva podle stejnojmenné knihy Hany Doskočilové pro vás zahraje soubor
VYdržte PROsím MInutu POtichu

Malý lev Sunar poznává SVĚT – to úžasné místo plné objevování a záhad. A brzy zjistí, že život v africké savaně není tak jednoduchý. Co všechno jej potká, než se z něj stane lví chlap?
Je to pohádka a taky není. Příběhy s nebezpečím, zradou, přátelstvím a dospíváním neprožil jenom jeden malý pohádkový lev, ale nejspíš většina z nás. Představení, ve kterém chceme, aby si i dospělí našli to své.

Ocenění: V roce 2013 postup do celostátního kola 32. celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti POPELKA - Rakovník.

Doporučeno divákům od 4 let, délka představení 40 minut


14:00
Náš Pú

Možná až příliš mnoho deka medu
Vám zahraje hostující soubor ze Sobotky – Studium Šrámkova domu

Kdo by neznal onoho malého méďu a jeho kamarády! Populární příběh těžící z typologie lidských povah děti i dospělé potěší hravostí, s jakou jej pojali studenti ze Sobotky.

Ocenění: Postup do celostátního kola soutěžní divadelní přehlídky studentského divadla Mladá scéna

Doporučeno divákům od 8 let, délka představení 35 minut.
Nenechte si ujít!!


15:30
Pokračování příště

S autorským příběhem tří školáků se podruhé představí soubor UŽVAK.

A o čem že to tedy je?

Tři školou povinní kamarádi jsou tak trochu průšviháři. Je to však parta nápaditá a od svých malérů z reálného světa ráda utíká k vytváření vlastního komiksu, kde všechny problémy vyřeší technicky vybavený superhrdina Antikus. Se smyslem pro sebeironii pak své strasti přetavují právě do námětů dalších komiksových dílů. Že z toho může být nakonec další malér? No…může!

Pokud Vás UŽVACI poprvé (Pod horou Atkorou) chtěli vtáhnout do děje dramatičností příběhu, nyní Vás touží pobavit a rozesmát. A jak můžeme soudit z dosavadních vystoupení – docela se jim to daří ☺!

Ocenění: Doporučení do širšího výběru pro celostátní kolo přehlídky Dětská scéna 2016 Pozvání k prestižnímu vystoupení na přehlídce pro účastníky seminářů o tvořivé dramatice v Jičíně – září 2016

Doporučeno divákům od 6 let, délka představení 45 minut


17.30
Černošský pánbůh

Skvělou dramatizaci známých biblických příběhů Vám zahraje náš druhý hostující soubor – tentokrát pražský - a to KUK - U - ŘICE z Prahy 3

Když se parta studentů bavila o nepříliš zábavné školní látce z literatury, netušila ještě, jak si všichni užijí při dramatizaci tohoto tématu už vůbec ne jak úžasné představení se z toho narodí. Vyzrálá pohybově, pěvecky i herecky obdařená parta pojala biblické příběhy v duchu černošských spirituálů. Královsky se baví jak herci, tak diváci přitom představení rozhodně nikoho neurazí. Inu není divu, že s ním KUK – U – ŘICE sbírá jedno ocenění za druhým!

Po letošním celostátním kole Dětské scény zabodovala i na Jiráskově Hronově a představení se chystá i k zahraniční reprezentaci.

A nyní je k vidění i tady ve Zličíně!!!
Tak neváhejte.

Doporučeno divákům od 8 let, délka představení 45 minut


19:30
Veronika

Den divadla završí další autorské vystoupení souboru DIPAČÁPI
Předlohou k němu se stal tentokrát sám život a jeden skutečný příběh

Veronika je dívka, která v životě nedostala mnoho šancí. Postupně se učí hlavně proplouvat a vracet rány. Příběh je koncipován jako souhrn vzpomínek, které jí prolétnou hlavou, v ležení bezdomovců. Hra o důvěře v život a hodnotách, které vnímají nejvíce ti, kteří po nich touží, zasáhla na své krátké pouti již nejednoho diváka.

Ocenění: Postup do celostátního kola soutěžní přehlídky studentského divadla Mladá scéna 2016

Zde ocenění za volbu tématu a jeho zpracování

Herecké ocenění pro představitelku hlavní role Květu Hájkovou v krajském kole přehlídky a pro Adélu Koupilovou, která byla oceněna za stejnou roli v kole celostátním.

Doporučeno pro diváky od 12 let, délka představení 50 minut.

Vstupné: 40 Kč na jedno představení, 100 Kč celodenní vstupné. Děti do 120 cm zdarma ☺
Leták v ke stažení Den divadla ve Zličíně 2016


Bližší informace k místu konání a kontakty naleznete zde.

Pořádá Divadlo pro Zličín, z.s.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':