Databáze českého amatérského divadla

Texty: České Budějovice, Budějcká Thálie 2017 - program.

Program BT 2017

Pátek 3.11. 19:00
Stanislava Kočvarová
Ženské nebe - kabaret

Divák jistě pochopí, že název inscenace Ženské nebe odkazuje na České nebe DJC. Zatímco České nebe je kromě babičky (neboť „Božena Němcová je neprůchodná“) ryze mužská záležitost, Ženské nebe je plné vzácných a výjimečných žen. Ač to možná tak nevypadá, vzhlížíme s úctou a obdivem (a s faktografickou přesností) k oněm velikánkám, abychom z nadhledu ukázaly samy sebe. A proč jsme zvolily kabaret? Protože nikdy není pozdě začít zpívat, tančit a hrát.

Režie: Stanislava Kočvarová

Ženský Amatérský Spolek - ŽAS Homole, www.divadlo-zas.cz
95 minut, přestávkaSobota 4.11.

15:00
Jan Drda
Hrátky s čertem

Pohádka o tom, jak dobro zvítězí nad zlem,m kde lež má krátké nohy a kde není místo pro lenost ani pýchu a kde je největší zbraní dobré a láskyplné srdce.

Režie: Jaroslav Mrzena

Bechyňský divadelní spolek Lužnice https://www.facebook.com/Bechynskydivadelnispolekluznice/

70 minut, přestávka

19:00

Ludmila Ulická
Ruská zavařenina

Hořká komedie na půdorysu hry A.P. Čechova Višňový sad s úsměvným nadhledem a lehkou ironií. A to rozhodně není málo, protože smích nám mnohdy pomáhá věci lépe pochopit.

Divadelní soubor Domu kultury Krupka, http://www.kulturakrupka.cz

130 minut, přestávkaNeděle 5.11.

15:00

Ondřej Frencl
Bubu, bu

Pohádkový příběh o zlém a chamtivém černokněžníkovi Ludvovi, který chce získat kouzelnou knihu, která by mu umožnila vládnout celému světu.

Režie: Marie Banáková

Divadelní spolek PIKI Volyně, www.ds-piki-volyne.estranky.cz

45 minut, bez přestávky

19:00

Antonín Procházka
S tvojí dcerou ne!

Příběh docela obyčejných manželských párů, kteří se snaží předejít možné manželské krizi a to vše za přispění dospívající dcery a bytaře. Antonín Procházka je obdařen talentem pro komediální žánr. Způsobí nejprve lehkou zápletku, postupně však doslova gejzír krkolomných situací, trapasů a slovního humoru. A to za přispění dospívající dcery, jejího kluka a ubohého bytaře, který přijde poctivě krást, zamotá se do světa intelektuálů a jen zírá, do jakých situací se zapletl...

Režie: Petr Boor

Divadlo-bez zákulisí, Sokolov, www.divadlo-bez-zakulisi.cz
70 minut, bez přestávkyPondělí 6.11 19:00

Zdeněk Podskalský

Návštěva mladé dámy - recitál o lásce

Muž a žena je odvěké, věčné a nevyčerpatelné téma na inspiraci. Divadelní komedie Návštěva mladé dámy, recitál o lásce, nabízí úsměvné pohledy do tohoto věčně napínavého soužití. Obrazy z partnerského soužití naplněné brilantním konverzačním dialogem mezi mužem a ženou rozehrávají témata jako je svádění, žárlivost, láska a svatba.

Režie: Věra Hlaváčková

MAREDIV - Marešova divadelní společnost, České Budějovice, www.kulturkontakt.cz

80 minut, bez přestávkyÚterý 7.11 19:00
Jaromír Hruška
Hotel Blackout
Třeskutá komedie o mužích a ženách na síti i bez ní. Mojžíš, Izák, Eliáš, Ráchel a Ester žijí ve světě "nových zákonů". Na začátku byla přeci jen temnota. Tak proč to zase jednou nezkusit?! I Bůh řekl: "Budiž tma!". Padá Vám síť? Tak si něco přejte! A pojďte dál!
Režie: Jaromír Hruška
Šumavský ochotnický soubor Prachatice (ŠOS Prachatice), https://www.facebook.com/hotelblackout/
100 minut, bez přestávky

Středa 8.11 19:00
Petr Řezáč
Postřižiny z postřižin
Na motivy filmu a novely Postřižiny Bohumila Hrabala.
Režie: Petr Řezáč
Spolek divadelních ochotníku z Blatné, www.sdo-blatna.cz
120 minut, přestávka


Čtvrtek 9.11. 19.00

Ivana Sobková
Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme.....

Co se stane, když aplikujete archetypy z Orwellovy Farmy zvířat zpět na lidi a umístíte je do současné školní jídelny? Když zvíře ucítí příležitost, jde za ní. A jak se zachová člověk? Co se stane když obyčejný kuchař vycítí příležitost, když dostane hlad?

Režie: Ivana Sobková

KUK! (Klub Uměleckých Katastrof), ZUŠ Štítného 5, Praha 3, http"//www.kukdivadlo.cz/

60 minut, bez přestávkyPátek 10.11. 19:00

Vlastimil Peška
Žebrácká opereta*

Záměrem Žebrácké operety je dokázat velectěnému publiku, že vše, co mnozí „odborníci“ považují za pokleslé, je dobré, ne-li skvělé, k vyjádření ušlechtilých myšlenek, které se zdají být neušlechtilé. S tímto podtitulem představuje V. Peška svoji verzi Žebrácké opery – operety. Děj komedie pracuje se syžetem známého tématu velmi volně, však velmi nápaditě. A tak je švihák Meky vlastně zkorumpovaným stárnoucím seladonem, okolo kterého se dokážou točit již jen děvy důchodového věku.

Režie: Vlastimil Peška

Divadelní spolek Ořechovské divadlo, Ořechov, www.orechovske-divadlo.cz

75 minut, bez přestávkySobota 11.11.

15:00

Jan Drda
Zapomenutý čert *

Pohádka o zapomenutém starém čertovi, který nechce zpět do pekla, neboť tam nemá kamarády a pořád se tam jenom křičí...a smrdí to tam. Pro DS J.K.Tyl České Budějovice upravil J. Havlín

Režie: Jiří Havlín

Divadelní spolek J.K.Tyl České Budějovice, www.dstylcb.cz

90 minut, přestávka

19:00

Vladimír Vančura a Rudolf Felzmann
Rozmarné léto

Populární humoristická novela V. Vančury napsaná v roce 1926 je často dramatizována. Pokoušíme se novele prošlapat na jevišti cestičku méně užívanou. Akcentujeme vztah manželů Důrových, lyrický poetismus a jazykovou hravost posunujeme více k dramatičnosti a scénické hravosti, používajíc i prvků grotesky.

Režie: Jaroslav Kodeš

Rádobydivadlo Klapý, www.facebook.com/Rádobydivadlo-Klapý-123306917699029/

130 minut, přestávka,Neděle 12.11.

15.00
Jiří Srnec
Antologia - to nejlepší z černého divadla

Antologia je divácky nejúspěšnější představení posledních let, které sklízelo potlesk na všech kontinentech. Diváky provedeme tvorbou našeho souboru od roku 1961. Věci se zjevují, proměňují se a mizí. Divák je neustále překvapován a fascinován. Můžete se těšit na scénky Kůň, Fotograf, Kufry, Lampy, Ryby a další, které pobaví a dojmou celou rodinu.

Režie: Jiří Srnec

Černé divadlo Jiřího Srnce, Praha, http://www.srnectheatre.com/

90 minut, přestávka

19.00

Jim Cartwright
Dva*

Ačkoliv ve hře vystupuje 14 postav včetně ústřední dvojice majitelů hospody, všechny jsou hrány dvěma herci. Malými příběhy obyčejných lidí se prolíná příběh hostinského páru, který postupně vychází na povrch a vrcholí v závěrečné emocionální scéně.

Režie: Tomáš Hradil

Divadelní soubor AMADIS, Brno, www.amadis.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':