Databáze českého amatérského divadla

Texty: Třešť, Divadelní listí 2013 - informace, účast souborů,... DOCPLAYER, ŘÍJEN 2013 ROČNÍK 42, str. 1 a 14.

DOCPLAYER, str. 1
1 Blíží se festival Divadelní listí Po úspěšném prvním ročníku nesoutěžního minifestivalu Divadelní listí jsou tu další tři večery s amatérskými divadelními soubory. A to takovými, které hrají svá představení nesoutěžně, a nebo se zúčastnili jiné postupové přehlídky než Třešťského divadelního jara. Mezi 16. a 18. říjnem se tak v třešťském kulturním domě představí Rádobydivadlo Klapý s dramatem Mikve od izraelské autorky Hadar Galron, následovat budou Kameničtí ochotníci a MO Orla s komedií Raye a Michaela Cooneyovi A je to v pytli a celou přehlídku zakončí 18. října soubor Duha Polná s inscenací Volejte linku autora Vojtěcha Steklače (str. 14). J

DOCPLAYER, str. 14
14 Divadelní listí Po úspěšném prvním ročníku nesoutěžního minifestivalu Divadelní listí jsme pro Vás připravili další tři večery s amatérskými soubory, které hrají svá představení nesoutěžně, a nebo se zúčastnili jiné postupové přehlídky než Třešťského divadelního jara. A to platí především o divadelním souboru Rádobydivadlo Klapý, který se představí třešťskému publiku jako první ve středu v 19,30 hod. s dramatem od izraelské autorky Hadar Galron MIKVE. Uprostřed dění se ocitají ženy, které se snaží vymanit se z přísných pohledů ortodoxní židovské komunity na své postavení ve společnosti. Jejich problémy pečlivě svým koštětem zametá lázeňská Šošana, situace se však dramaticky mění s příchodem nové pomocnice Širy. Chce problémy pojmenovat a řešit a chce pomáhat: týrané ženě a její dceři, vystrašené a nejisté novomanželce, sama sobě i své kolegyni Šošaně. Jestli se jí to podařilo nebo ne, nechávám na úsudku každého diváka Tři dny před uvedením hry v Třešti budou ochotníci s Rádobydivadla Klapý s touto inscenací bojovat na národní přehlídce venkovských divadelních souborů Vysoké nad Jizerou o prestižní postup na divadelní přehlídku Jiráskův Hronov. Druhý večer od 19,30 hod. se nám představí Kameničtí ochotníci a MO Orla s komedii Raye a Michaela Cooneyovi A JE TO V PYTLI! Příběh tří bratrů začíná.. jednoho jarního rána, kdy manželé Tomáš a Linda Horákovi s napětím očekávají pracovnici z úřadu práce pro adopci dětí, která má rozhodnout o jejich dalším osudu. Postupně však musí čelit nečekaným problémům, počínaje pašovanými cigaretami a konče tajuplným pytlem Přitom většinu komplikací mají na svědomí Václav a Bohumil se svými geniálními nápady, jak pomoci svému bratru Tomášovi. Pointa je opravdu nečekaná Naposledy jsme u vás sehráli v roce 2000 Jak se stal Rumcajs loupežníkem, zmínila vedoucí souboru Kamenických ochotníků Jarmila Semerádová. A je to v pytli! Na otázku, zda je to komedie či drama, odpověděl principál Petr Vaněk: Ne drama ne, vždyť každé představení je komedie. Diváci v inscenaci Volejte linku uvidí herce, jež v roce 2011 odehráli na Třešťském divadelním jaře úspěšnou hru Obchodník s deštěm. Přijďte si zpříjemnit podzimní večery do Kulturního domu KULTURA / INZERCE v Třešti, aneb zahoďte papuče a přijďte do divadla. Vstupné na jednotlivá představení je 80,- Kč, zvýhodněné vstupné na všechna tři představení činí 200,- Kč. Předprodej a rezervace vstupenek jako obvykle v informačním centru (tel.: , a také online Vl. Páralová Volejte linku... (archiv Jihlavských listů) Na závěrečný večer v hod. k nám do Kulturního domu v Třešti zavítá všem velmi dobře známý soubor Duha Polná s inscenací Volejte linku, autora Vojtěcha Steklače. Inscenace čerpá z povídkové knihy, která zpracovává příběhy lidských problémů, krizí a selhání, jak je řešili psychiatři pražské linky důvěry.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':